Brutnákový 50ml - Organický kosmetický olej

Brutnákový 50ml - Organický kosmetický olej

387 Kč

Dostupnost: Skladem

BRUTNÁKOVÝ OLEJ


Olej bohatý na vzácnou kyselinu gama-linolenovou (GLA) se získává z drobných zrníček malých modrých květů Boráka lékařského a patří k nejdražším olejům. Mimo jiné obsahuje 17 až 26% kyseliny gama-linolenové, více než 30% kyseliny linolové, doprovodné látky, jako fytosteroly, beta-karoten, vitamány D, E a K1. Olej proniká hluboko do pokožky a pomáhá obnovovat i vnitřní vrstvy buněk. Brutnákový olej dobře hydratuje pokožku, zbavuje ji suchosti, svědění a zároveň ji léčí. Na základě jeho velkého obsahu kyseliny gama-linolenové je předurčen k léčbě atopického ekzému a jiných dermatitid, jako třeba folikulitidy (zánět vlasových folikulů). Bojuje proti svědění suché pokožky hlavy, zlepšuje zdraví a dlouhověkost vlasů. Pomáhá oddálit plešatost a jiné typy problémů s vypadáváním vlasů.

OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA, ROSTLINNÉ MÁSLO A MACERÁT


Rostlinné oleje izolované z jader, semen a plodů vybraných rostlin a olejnin produkovaných ekologickým hospodářstvím bez použití chemických hnojiv a postřiků, jsou vyráběny lisováním za studena, tj. maximálně do 35°C, čímž se zajistí zachování jejich nejvyšší kvalita a jedinečné blahodárné účinky. Biologicky nejbohatší jsou oleje získané jednorázovým lisováním. Tyto oleje nazýváme panenskými. Obsahují cca 98-95% triglyceridů (TAG) a 2-5% doprovodných látek jako jsou vosky, uhlovodíky (zejména skvalen), fytosteroly, fosfolipidy, beta-karoten, vitamin E, minerální látky, chlorofyl a jiné.


Rostlinné tuky (kakaové, bambucké, kokosové, či jiné máslo), které jsou při běžné pokojové teplotě pevné, se získávají při zvýšené teplotě do 70°C a to již při prvním lisování.


Olejové maceráty se vyrábějí macerací za studena, tj. vylouhováním rostlin resp. jejich částí v olejovém nosiči (olivový, jojobový, slunečnicový a jiné).


Certifikované, za studena lisované, nerafinované rostlinné oleje, jako másla a olejové maceráty, pečují o pokožku a dodávají jí potřebnou výživu, posilují a podporují její přirozenou ochranu. Zvlhčují ji a zanechávají ji hedvábně jemnou, pružnou a vláčnou.


Bez sulfátů, parabenů, glykolů, živočišných tuků a ropných derivátů.

APLIKACE


• Tělo a obličej: Přiměřené množství oleje či olejového macerátu naneste prsty na čelo, tváře a bradu. Ošetřit můžete krk, dekolt i pokožku celého těla. Jemně krouživými, resp. klapavými pohyby vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.


• Vlasy: Naneste olej před umytím na vlasy a pokožku hlavy pro dokonalou výživu vlasové pokožky a suchých, roztřepených konečků vlasů, resp. následně po jejich umytí na usnadnění rozčesávání.
Výrobek skladujte při teplotě do +35°C a nevystavujte přímému slunečnímu záření.

PODROBNOSTI


Složení: Borago Officinalis Seed Oil (Brutnák lékařský) *
* Certifikovaná organická složka


Země původu: Spojené království (UK)


Kvalita: Lisovaný za studena, pocházející z ekologického hospodářství a opatřený známkou Eco-cert.


100% organický produkt


Obsah: 50ml

Nový komentář

* (Povinné)

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení