Filtrace

Cena
Značky
Filtr

Winter Wonder, kolekce od Botanica Slavica

Zobrazené produkty: 1-5 z 5 položek

WINTER WONDER

Nádech... Výdech... Cítíte tu úžasnou vůni? Studený vzduch, příroda uložená na hluboký spánek, konečky větviček vyčuhující zpod sněhové přikrývky... Takto voní zázraky zimy! Exkluzivní limitovaná edice kosmetických specialitek Botanica Slavica s názvem Winter Wonder vás během minutky přenese do kouzelného lesa. Zimní krajina tak postupně poodhaluje své trumfy – vůně jehličí, zamrzlých bobulí a čerstvého vzduchu. Nezaměnitelná kompozice stvořená pro toto kouzelné období zaručuje klidné prožívání chladných dní a nefalšovanou radost, která v nás zavládne vždy v tomto tajuplném období.

JAK VONÍ ZIMA

Zimní vůně jsou často teplejší, bohatší a kořeněné v porovnání s letními vůněmi, které jsou obvykle svěží a lehké. Zde je seznam některých z nejkrásnějších a nejoblíbenějších zimních vůní:
     Borovice a jedle: Svěží a čisté vůně, které připomínají zasněžený les.
     Vanilka: Teplo této vůně může připomínat pohodu a teplé vánoční cukroví.
     Skořice a hřebíček: Kořenito-sladké vůně, které jsou často spojeny s vánočním obdobím.
     Pomeranč a citrusy: Sladká a ovocná vůně, která může být obohacena o kořeněné tóny.
     Frankincense (kadidlo) a myrha: Tyto zemité a dřevité vůně mají historický význam v souvislosti s Vánocemi.
     Kaštan a karamel: Sladké a teplé vůně, které připomínají zimní pochutiny.
     Kouř a mahagon: Vůně, které mohou připomínat praskající krb nebo luxusní dřevěné interiéry.
     Vetiver a pačuli: Hluboké a zemité vůně, které mohou přidat hloubku a teplý pocit.
     Jantar: Teplá, dřevitá a mírně sladká vůně.
     Muškátový oříšek a rum: Kořeněné a teplé vůně, které připomínají tradiční zimní nápoje a dezerty.

PROČ SE V ZIMĚ ROZMAZLOVAT

Rozmazlování se kosmetikou v zimě má mnoho důvodů a výhod, které mohou být spojeny s charakteristikami této roční doby.
     Suchá pokožka: V zimě je vzduch často sušší a vnitřní vytápění může působit vysušující na pokožku. Intenzivní hydratační krémy, masky a oleje mohou pomoci obnovit vlhkost a pružnost pokožky.
     Ochrana: Zimní počasí, zejména vítr a chlad, může být drsné na pokožce. Kosmetika může poskytnout ochrannou bariéru, která zabraňuje poškození pokožky.
     Sebeúcta a nálada: Krátké dny a nedostatek slunečního svitu mohou ovlivnit naši náladu. Rozmazlování se kosmetikou může být uklidňující rutinou, která zlepšuje sebeúctu a pocit dobré nálady.
     Vánoční a sváteční období: Vánoce a jiné svátky často přinášejí příležitosti k setkávání s rodinou a přáteli. Mnozí lidé se chtějí v tyto časy cítit a vypadat co nejlépe, a proto mohou využívat kosmetiku více než obvykle.
     Čas pro sebe: Když je venku chladno a nepohodlno, může být příjemné zůstat doma a věnovat se sobě, ať už je to relaxační koupelová kúra nebo experimentování s novými produkty k líčení.
     Dárky: Během svátků se často darují kosmetické produkty. Může to být příležitost vyzkoušet nové produkty nebo značky, které byste jinak nekoupili.
     Zvýšená citlivost pokožky: Pro některé lidi může zimní počasí zvýšit citlivost pokožky. Kvalitní kosmetické produkty, zvláště ty určené pro citlivou pokožku, mohou pomoci zmírnit podráždění.
     Omlazení: Zima může být ideálním obdobím pro omlazující ošetření pokožky, jako jsou chemické peelingy nebo lasery, protože po těchto procedurách by se mělo vyhýbat přímému slunečnímu záření.
     Osvěžení: V zimě se může pokožka jevit bledší nebo bez života. Produkty, které dodávají pleti jas a zářivost, mohou pomoci obnovit svěží vzhled.

PROCHÁZKA ZIMNÍM LESEM – NAŠE INSPIRACE PRO KRÁSNÉ ZIMNÍ DNY


Procházka zimním lesem může být nejen krásným vizuálním zážitkem, ale také prospěšná pro tělo a duši. Zde je několik důvodů, proč se vydat na procházku zimním lesem:

     Upravení mysli: Příroda může pomoci snížit stres, úzkost a depresi. Ticho a klid zimního lesa mohou pomoci klidně meditovat nebo hluboce přemýšlet.

     Fyzická aktivita: Procházka je jednoduchá a nenáročná forma cvičení, která pomáhá zlepšit krevní oběh, posiluje srdce a zlepšuje náladu díky produkcí endorfinů.

     Vitamin D: I když je v zimě méně slunečního svitu, krátká období strávená na vnějším slunci mohou pomoci tělu při syntéze vitamínu D.

     Vizuální krása: Zasněžené krajiny, zamrzlé řeky a jiné zimní scenérie mohou být úchvatné a inspirující.

     Čerstvý vzduch: Zimní vzduch je často čistší a svěžejší, což může být oživující a prospěšné pro dýchací systém.

     Spojení s přírodou: Být v přírodě může pomoci člověku cítit se spojeným se zemí a přírodním světem.

     Zvýšení imunity: Pravidelná fyzická aktivita může pomoci posílit imunitní systém, což je obzvláště důležité v chladnějších měsících.

     Zlepšení spánku: Fyzická aktivita a čerstvý vzduch mohou přispět k lepšímu spánku.

     Senzorický zážitek: Chlad na tváři, zvuk kroků ve sněhu nebo šum větru mezi stromy – vše toto může být silným senzorickým zážitkem.

     Možnost pozorování zvířat: V zimě můžete vidět zvířata nebo jejich stopy, které byste jindy nepostřehli.

     Odhodlání a výzva: Pro některé lidi může být procházka zimním lesem malou výzvou, která poskytuje pocit úspěchu a sebevědomí po jejím dokončení.

Čtěte víceZobrazit méně
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se