PŘÍBĚH SOAPHORIA

kosmetika inspirovaná přírodou vyrobena s láskou

pribeh-222.jpg

   

      Aniž bychom o tom měly tušení, všechno to začalo v našem raném dětství. Už jako malé dívky nás babička přivedla do čarovné říše léčivých bylin. Neustále pěstovala a chodila sbírat léčivé bylinky, vymýšlela recepty na tinktury, maceráty a mastičky. Míchala si vlastní bylinné čaje a léčivé přípravky. Brávala nás - svá vnoučata, do přírody a učila nás, jak a proč sbírat které byliny a plody, jak je sušit a následně zužitkovat. Jako děti jsme rozhodně ze sbírání bylin nebyly nadšené, ale s odstupem času už víme, jak moc jí můžeme být vděčné, neboť nám předala to nejpodstatnější - úctu k přírodě.

Myšlenka vytvořit samotnou značku Soaphoria se vynořila o pár let později. Inspirací pro nás byla dovolená v Chorvatsku, odkud jsme si kromě nádherných vzpomínek přivezly také kousek ručně vyrobeného mýdla. Byly jsme fascinovány a nadšeny, jak dokázaly místní manufaktury přetvořit krásu přírody, bohatství jejich léčivých účinků a rozmanitost jejich vůní do různých kosmetických výrobků, které nám tolik připomínaly naše dětství. Chtěly jsem se o tento skvělý zážitek podělit s našimi blízkými. Trh se slovenskou přírodní kosmetikou byl tehdy velmi malý, rozhodly jsme se ji tedy samy začít vyrábět.

A tak jsem se po čase vrátily do čarovné říše bylin. Už léta si mnohé z nich pěstujeme samy a můžeme se pochlubit jejich rozmanitou sbírkou. I při jejich pěstování se spoléháme na sílu přírody, nepoužíváme pesticidy ani chemická hnojiva. To, co si neumíme samy vypěstovat, najdeme během procházek na okolních loukách a v lesích. Domácí bylinky nakupujeme také od místních pěstitelů, exotické druhy bylin a ovoce pak odebíráme od místních dodavatelů. Kromě bylin jsou hlavními složkami našich receptur nejrůznější organické oleje, másla a vosky rostlinného původu. O léčivé síle jejich kombinací se můžete pomocí našich výhradně ručně vyráběných produktů přesvědčit sami. Navíc v našich produktech nenajdete ropné deriváty, silikony, syntetická barviva a vůně, nedovolené konzervační látky, a dokonce ani palmový olej.

Výrobu kosmetiky vnímáme jako výzvu. Výzvu dokázat, že přírodní a organická kosmetika nepředstavuje luxus ani novodobý trend. Měla by být samozřejmou a vědomou volbou každého z nás. Důraz má být kladen na produkty vyrobené z kvalitních surovin pocházejících z trvale udržitelných hospodářství, bez syntetických aditiv a s přídavkem výhradně nejnutnějších konzervačních látek, které však také musí splňovat vysoké standardy. Produkty, neobsahující suroviny, které poškozují náš organismus, ale podporují a udržují naše zdraví. Produkty, které nám přinášejí radost.

Naším cílem je vyrábět kvalitní produkty, které reprezentují naši vlast a poukazují na její vzácnou biodiverzitu. Produkty, na které můžeme být právem hrdé i v zahraničí. Ale to nejdůležitější je poukázat na fakt, že domácí výrobky jsou nejcennější. Snažíme se podporovat naše hospodářství nákupem surovin od místních dodavatelů. Upřednostňujeme balení do skleněných nádob, zavedly jsme také recyklační program a nabízenou slevou motivujeme zákazníky, aby se do něj zapojili. Vybrané vratné obaly opakovaně využíváme. Neustále se snažíme zlepšovat a přinášet Vám kvalitní domácí produkty. Mezi naše dosavadní největší úspěchy patří nejen spokojenost našich zákazníků, ale i ocenění v soutěžích Podnikatelka roku a Mladý inovativní podnikatel.

Označení bio má v našich životech místo i mimo kosmetiku. Nejde nutně o „bio‟, spíše bychom to nazvaly „zdravý rozum‟. Snažíme se ve všech směrech eliminovat nezdravé složky z našeho každodenního života. Produkujeme co nejméně odpadu, využíváme s rozumem zdroje vody, upřednostňujeme obnovitelné zdroje, recyklujeme, volíme si zdravější alternativy a doma bez chemických prostředků vypěstované potraviny, uklízíme bez použití zbytečné chemie. Ochranu přírody a životního prostředí spolu s „bio formou života‟ vnímáme jako celek a také se jím řídíme.

Věříme, že naše smýšlení sdílíte. Při výběru z naší nabídky se inspirujte přírodou a nechejte se našimi produkty hýčkat a rozmazlovat. Vyrábíme je s láskou pro Vás.

tím Soaphorie