Panel uživatele

Kosmetické jíly a bahna

Přidáno: 03.12.2017 07:29:02 Počet shlédnutí: 1154

03 Prosinec 2017

Kosmetické jíly a bahna

KOSMETICKÉ JÍLY A BAHNA

Hitem nebo největším boomem kosmetického průmyslu v těchto dnech je jíl. Existuje jich nesčetné množství. Laik je jako první rozpozná podle barevnosti. Všechny mají ale různé vlastnosti, texturu, strukturu i použití.

Jíly se již po staletí využívají v péči o krásu a jsou přítomny téměř ve všech tradičních přístupech v péči o krásu. Očišťují, detoxikují a posilují pokožku, zmírňují otoky a záněty. Obecnou charakteristikou všech jílů je schopnost absorbovat přebytečný kožní maz a nečistoty z povrchu a pórů pokožky.

Každý kosmetický jíl má jinou minerální kompozici a nabízí různé výhody v rámci péče o pleť. Vysoký minerální obsah jílu pokožku omlazuje, zatímco jeho textura provádí jemnou exfoliaci a stimulaci pokožky. Pravidelné používání jílových masek zanechá pokožku čistou, odstraní odumřelé kožní buňky, zlepší cirkulaci pleti a navrátí jí hladkou a zdravou záři. Každá hlína může absorbovat olej a nečistoty, ale může v úrovni absorpce lišit.

Jíly mohou být použity v tělových a obličejových prášcích, zábalech, mýdlech, pleťových krémech, koupelových solích a podobně. Tyto cenné suroviny se mohou využít i jako přírodní barvivo. Přidávají barvu mýdlům a jiným přípravkům, jako například dekorativní výrobky.

Na trhu můžeme najít několik druhů jílů. Je však třeba si při jejich koupi dávat pozor. Na trhu kolují také falzifikáty, které jsou barvené chemicky.

Bentonitový jíl zelenavě - šedé barvy s výjimečnými absorpčními vlastnostmi má hloubkově čistící účinky, které ho korunují na první místo v produktech v boji proti akné. Starý jihoameričtí indiáni ho nazývali zázračnou aztécké hlínou. Je jedinečným kosmetickým zkrášlovačem. Reguluje tvorbu kožního mazu a navrací rovnováhu pleti a problémovým partiím. Vlasy remineralizuje a dodává jim lesk. Pomáhá v boji proti lupům a pročistí mastné vlasy. Má antiseptické a protiplísňové účinky. Výborně poslouží proti kožním onemocněním.

Kaolin neboli bílý jíl, je velmi jemný a patří v kosmetice mezi nejčastěji používané jíly. Je nejjemnější ze všech jílů a tím i vhodný především pro citlivou, suchou nebo zralou pleť. Působí jako přírodní detoxikační prostředek, který proniká hluboko do struktury pokožky. Účinně a šetrně odstraňuje odumřelé buňky. Pokožku pročistí, vyhladí, regeneruje a revitalizuje. Dále ji zvláčňuje, zlepšuje její strukturu, zvyšuje elasticitu a pevnost. Díky podpoře látkové výměny v podkožních vrstvách napomáhá zmírňovat projevy celulitidy. Úspěšně se využívá při léčbě lupénky a ekzémů.

Nazelenalý francouzský jíl je látka s širokým spektrem využití. Výborně se hodí na všechny typy pokožky. Je vhodný pro citlivou pleť, ale pro své čistící, antiseptické a dezinfekční účinky je ideální i na smíšenou až mastnou a aknózní pleť. Napne, zjemní a regeneruje. Reguluje tvorbu kožního mazu a nastavuje rovnováhu pleti a problémových partií. Vlasy remineralizuje a dodává lesk. Pomáhá v boji proti lupům, mastné vlasy pročistí. Jíl je účinný prostředek v péči o ústní dutinu. Pomáhá řešit problémy se zuby a dásněmi a napomáhá v boji proti aftům.

Marocký jíl je charakteristický svou hnědavě - načervenalou barvou. Sušením na slunci získává své blahodárné účinky a svým unikátním složením Oxidu křemičitého, hořčíku, draslíku a vápníku, pomáhá při remineralizaci pokožky. Jeho antibakteriální účinky ho předurčují k použití na smíšenou až mastnou, a také na zralou problematickou pleť. Stává se tak vynikajícím pomocníkem v boji proti ekzémům, šupinatosti, aknózní pleti, podrážděnosti a svědivé pokožce. Detoxikuje, reguluje tvorbu kožního mazu, regeneruje, vyhlazuje a také zmatňuje.

Žlutý jíl nebo Illit je vhodný pro všechny typy pleti, ale především na smíšenou až mastnou pleť. Absorbuje přebytečný maz a stahuje póry. Stimuluje, osvěžuje, regeneruje a revitalizuje pokožku, hloubkově ji vyživuje a posiluje. Zlepšuje tonus pleti, absorbuje škodlivé látky z pokožky a detoxikuje ji. Navrací rovnováhu tvorbě kožního mazu.

Růžový jíl se svou jemností je vhodný na všechny typy pleti, speciálně na unavenou a zralou pleť, také na citlivou a podrážděnou pokožku se sklonem k zarudnutí. Je bohatý na přírodní minerály, díky kterým je pokládán za přírodní zkrášlovač. Má výborné exfoliační, čistící a detoxikační vlastnosti. Dále protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky. Pravidelným používáním pomáhá zlepšit texturu a vzhled pleti, která trpí ekzémem, lupénkou, akné nebo rosaceou. Redukuje suchost a šupinatění, zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky a odstraňuje odumřelé buňky z pleti. Tím ji zanechává jemnou a vláčnou. Díky podpoře látkové výměny v podkožních vrstvách napomáhá zmírnit projevy celulitidy. Úspěšně se využívá při léčbě lupénky a jiných dermálních ekzémů.
Kosmetické bahna, včetně kvalitního bahna z Mrtvého moře, pomáhají jemně exfoliovat a přirozeně remineralizovat pokožku. Vlhké bahno pomáhá podporovat zářivost pokožky, která vypadá hladší, jemnější a zdravější. Tato surovina se může používat v přípravcích určených pro obličej i tělo a je vhodná pro použití v lázeňském prostředí.

Bahna mohou být použita v přípravcích navržených na tělo i obličej, tj. v maskách, peelingu i zábalech. Mohou se použít i na přípravu vlasových zábalů, past a jiných produktů na péči o vlasy. Pomáhají přirozeně očistit vlasy a pokožku hlavy.

Bahno z Mrtvého moře, také známé jako Černé bahno, je jemné vlhké bahno bohaté na minerály z vody a dna Mrtvého moře. Používá se již několik století pro své kosmetické a zdravotní výhody. Voda z Mrtvého moře kromě svého pozoruhodného obsahu chloridu sodného je překvapivě bohatá na jiné minerály včetně draslíku, hořčíku, vápníku a množství jiných základních a stopových minerálů.

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info