Panel uživatele

Modrá kráska jménem Kambrický jíl

Přidáno: 30.09.2018 11:31:26 Počet shlédnutí: 752

30 Září 2018

Modrá kráska jménem Kambrický jíl

Jaký je kambrický jíl a co je to za zázrak?

Obecně všechny typy jílů mají výborné absorpční, čisticí, jemně exfoliační a vyhlazující vlastnosti, liší se však ve své minerální kompozici. Kambrický modrý jíl je výjimečný v tom slova smyslu, že pochází z oblasti Leningradu (Rusko). Je považován za nejstarší a nejvzácnější druh modrého jílu na naší planetě. Dá se říci, že jíl z této oblasti je nejméně "znečištěn" lidskou činností. Jíly se kromě svého minerálního složení liší i formou jakou se zpracovávají a také v jemnosti frakce mletí. Tento typ jílu se vyznačuje vysokou jemností mletí. Proto se s ním velmi pracuje ať už při výrobě produktů, či již samotné aplikaci finálního kosmetického produktu. Využívá se širokospektrálně – je velmi všestrannou surovinou i samotným kosmetickým výrobkem.

Kde se vzal kambrický jíl? Tu se vzal!

Název "kambrický" pochází z nejstarší paleozoické periody po angl. angl. "Cambrian", tj. přibližně 600 milionů let p.n.l. . Během kambriky se kontinenty a moře lišily od dnešních poměrů. Existovaly čtyři hlavní kontinenty, Gondwana, Angara, a dvě části Euramerika, které byly zaplaveny s rostoucí hladinou moře. Následným hromaděním hustých sedimentárních usazenin vznikly tyto jílové sedimenty. Sedimentární hornina, tj. konglomerát z pískovce, břidlice a vápence, byla vytvořena v mělkých mořích, které pokrývaly velké oblasti dnešní Severní Ameriky, Evropy a Asie. V Rusku jsou kambrické sedimenty pozoruhodné, protože tvoří převážně nerušený a nerozdělený písek a hlínu navzdory velkému věku. V té době se ruská dolní kambrická oblast – Sibiř – oddělila od super kontinentu, vytvořila izolovanou půdu. Během tohoto období se začalo tvořit to, co je dnes známe jako kambrická modrá hlína nebo kambrický modrý jíl.

Kde všude kambrický jíl najdeme?

Existují různá ložiska modrého jílu. Ve Spojených státech se níže kambrické útvary nacházejí v oblasti Apalačského pohoří, ve spojení s pískovci v blízkosti Waucoba Springs, S. Calif a tlusté vrstvy konglomerátů a pískovců v Gruzii, Tennessee a Severní Karolíně. Střední kambrické skály se nacházejí v Novém Brunswicku, nedaleko města Braintree, Mass. Horní kambrické útvary zahrnují pískovec St. Croix ve Wisconsinu a horní údolí Mississippi, části Arbuckle, vápence Oklahomy a Potsdamského pískovce v Adirondacks v New Yorku.

Pro koho se kambrický jíl hodí?

Kambrický modrý jíl se hodí na všechny typy pokožky. Nejčastěji se doporučuje na smíšenou až mastnou pleť a také na zralou, kvůli níže uvedeným vlastnostem.

Jaké má kambrický jíl účinky?

Modrý jíl má jedinečné vlastnosti – protizánětlivé, hojivé a antiseptické. Napomáhá při léčbě různých kožních onemocnění. Pomocí bělícího a zpevňujícího efektu umožňuje udržovat mladistvý vzhled pokožky. Zlepšuje mikrocirkulaci a přístup kyslíku k buňkám, čímž podporuje produkci kolagenu. Obnovuje strukturu pokožky a zlepšuje proces buněčného hojení. Díky obsaženým účinným látkám čistí ucpané póry, odstraňuje nečistoty a mrtvé kožní buňky. Modrý jíl se používá také jako preventivní opatření a k eliminaci projevů celulitidy, obnovení struktury vlasů a urychlení jejich růstu. Díky mírně hřejivému efektu má pozitivní účinek na pokožku hlavy, dále zlepšuje krevní oběh, aktivuje růst vlasů, posiluje jejich strukturu, dodává jim výživu a navíc zabraňuje jejich vypadávání. Aplikace modrého jílu také dává šanci zbavit se lupů nebo mastné seborei.

Kde si ho pořídit?


https://www.soaphoria.cz/p/818/kambricky-modry-jil-150ml-prirodni-kosmeticky-jil

XOXO,
Rita

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info