Panel uživatele

Péče o mastnou pleť

Přidáno: 28.02.2017 12:47:30 Počet shlédnutí: 954

28 Únor 2017

Péče o mastnou pleť

Péče o mastnou pleť

Mastná či suchá pleť, oba typy dokáží pořádně potrápit svého majitele. Mastnou pokožku charakterizují rozšířené póry a lesklý vzhled, někdy i zanícené pupínky. Mastná pleť se často spojuje s akné, s ucpáváním pórů a s různými vyrážkami, infekcemi a ekzémy. Tento typ pleti má i své výhody. Mastnější pokožka stárne pomaleji, je přirozeně vlhčí, čímž se stává elastičtější a méně náchylnou na tvorbu vrásek. Nadměrné maštění pokožky zapříčiňují extrémně aktivní mazové žlázy, které produkují nadměrné množství kožního tuku na povrchu pleti.

Správná péče o tento typ pleti nemusí vždy stačit ke zlepšení stavu pokožky. Pleť je součástí celého organismu, takže nestačí jen povrchová péče. Kromě hormonální nerovnováhy a dědičnosti činnost mazových žláz ovlivňuje více faktorů jako nesprávná životospráva, kouření či nadměrná konzumace alkoholu, přetrvávající stres nebo deprese, nedostatek některých vitamínů jako B2 a B5 ale i nesprávný výběr kosmetických přípravků.

Preferované:

Vhodné jsou oleje, resp. výrobky s obsahem olejů: jojobovým, meruňkovým, hroznovým, šípovým, oříškovým, kmínovým, konopným, heřmánkovým či měsíčkovým olejovým macerátem. Tyto oleje se pyšní antibakteriálním, normalizujícím a uklidňujícím účinkem a vysoce regenerační schopností. Z rostlinných výtažků a hydrolátů preferujme levanduli, meduňku, rozmarýn, heřmánek pravý či římský a slaměnku.

Program péče:

Základem každé zdravě vypadající pokožky, je správná péče. Při mastné pleti to platí čtyřnásobně. Během dne se na tváři usazuje leccos. Prach, smog, nečistoty ze vzduchu, k tomu ještě kožní tuk, odumřelé kožní buňky a celodenní make-up jsou tím nejvhodnějším prostředím pro tvorbu zánětlivých ložisek, infekcí a ekzémů. Proto je nesmírně důležité, abychom nepodcenili pravidelné čištění mastné pleti. Ideální je, pokud si najdeme čas na čištění pleti ráno i večer a někdy i přes den. Velkou péči byste pleti měli věnovat i v tom případě, že se vůbec nemalujete.
Začněme hned po probuzení. Během celé noci kůže pracuje a ráno je pořádně promaštěná. Vhodným výběrem čistící kosmetiky vysloveně navrženou na mastnou pleť v kombinaci s teplou vodou nic nezkazíme. Tvář si nejprve ošetřete čistícím gelem, pěnovým gelem či pěnou a následně dočistěme pleťovou vodou. Nejvhodnější jsou výrobky s uklidňujícími a dezinfekčními účinky jako je rozmarýn, měsíček lékařský, máta či meduňka, čajovníkový olej, allantoin i niacinamid (forma vitaminu B3). Vyhýbejme se výrobkům obsahujícím vysoký obsah alkoholu a také minerálním olejům, určitým konzervačním látkám a parfemaci. Uvedené suroviny mohou dráždit pokožku a alkohol pleť zbytečně vysušuje do takové míry, že maz se začne tvořit ještě intenzivněji. Nakonec na tvář naneste lehký, nemastný, normalizující krém určený na mastnou pleť s obsahem tukové fáze do max. 10% objemu. Po celém dni si večer dejme více záležet a čištění obličeje dodržujme velmi důsledně. Ranní rutinu opakujme i večer s tou výjimkou, že finálně ošetřujeme pleť nočním krémem, určeným na mastnou pleť. Jednou či dvakrát týdně si dopřejme peeling i masku na obličej se zklidňujícím a čistícím účinkem. Vhodné jsou masky na bázi jílů či bahna. Při ošetřování pleti bychom neměli kromě obličeje zapomínat ani na krk a dekolt. Minimálně jednou za měsíc bychom se měli stát návštěvnicemi kosmetického salonu a rezervovat si šikovné ručičky kosmetičky, která nám dokonale hloubkově vyčistí a ošetří pleť. Nezapomeňme na odmašťující ubrousky pro každodenní použití.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info