Panel uživatele

Péče o normální pleť

Přidáno: 16.02.2017 12:45:01 Počet shlédnutí: 985

16 Únor 2017

Péče o normální pleť

Péče o normální pleť

V péči o pleť je důležitý poznatek, že pro různé druhy pleti je určen odlišný způsob péče. Avšak největší tajemství mládí a krásy je ve správné cirkulaci životních tělesných tekutin a pravidelného vylučování toxinů z těla.
Normální pleť je hladká, čistá, elastická a jemná. Mazové a potní žlázy vylučují normální množství mazu a potu. Póry jsou malé a sotva viditelné, kůže je pružná, vláčná a napnutá, bez nápadných vrásek. Nepotřebuje velkou péči.

Charakteristika normální pleti:
- Barva pleti je rasově dána, rovnoměrně strukturovaná a pigmentovaná
- Pleť je měkká, čistá a elastická
- Nemá mastný lesk ani suché skvrny
- Málo nebo žádné vyrážky
- Vyvážené vylučování kožního tuku a vláhy
- Malé póry
- Málo nebo žádné vrásky
- Žádné rozdíly mezi T-zónou a oblastí líce a očí

Cílem ošetřování normální pleti je, abychom nezasahovali negativně do normálně fungujících procesů naší kůže, jen jí dodáme podpůrnou péči. Důležitá je správná hydratace a ochrana před slunečním zářením.
Při čištění pleti je nutné dbát na jemnost a šetrnost. K úplnému odstranění nečistot je důležité její pravidelné čištění. K čištění používáme různé druhy přípravků, které odstraní make-up a špínu, aniž by ji vysušovaly nebo podráždily.

Preferované:

Obecně si dopřejme kosmetiku s obsahem olejů, které jsou bohaté na nasycené mastné kyseliny, filmotvorné materiály a skvalen.
- Oleje bohaté na kyselinu olejovou: olej makadamový, mandlový, meruňkový či švestkový,
- Oleje bohaté na kyselinu linolovou: olej hroznový, saflorový, slunečnicový olej, měsíčkový macerát,
- Oleje bohaté a kyselinu olejovou a linolovou: olej arganový a sezamový.

Program péče:

Ranní čištění pleti nemusí být složité. Pleť je krásně odpočatá a stačí, když použijete pleťové mléko a pleťovou vodu. Ráno si samozřejmě dopřejme denní krém s ochranným faktorem. Péči o pleť v průběhu dne také můžete doplnit pleťovými spreji a séry. Večer pomocí pleťového mléka nebo pleťové vody odstraníme make-up. Pleťové mléko by mělo obsahovat max. 10-15% tukové fáze. Krouživými pohyby vmasírujeme přípravek do pokožky a jemně ji vyčistíme, dokud není vatový tampon zcela čistý. Pokožku opláchneme vlažnou vodou. Následně můžeme použít tonizační pleťovou vodu, která uzavře póry, stimuluje cirkulaci krve a dodá pleti zářivý vzhled. Nakonec naneseme noční a oční krém. Noční krém by neměl obsahovat ochranný faktor. Jednou týdně se doporučuje použití pleťového peelingu na odstranění odumřelých buněk a také masku.

Nevhodné je nadměrné vysoušení nebo promašťování pleti, častá aplikace peelingu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info