Panel uživatele

Péče o smíšenou pleť

Přidáno: 23.02.2017 12:46:41 Počet shlédnutí: 1234

23 Únor 2017

Péče o smíšenou pleť

Péče o smíšenou pleť

Smíšenou pleť poznáme velmi jednoduše. Vypadá zdravě a jemně, ale v T-zóně, čili v zóně čela, nosu a brady je mnohem mastnější. Tváře se však jeví jako sušší. Výhodou je, že vrásky se objevují na tomto typu pleti až v mnohem vyšším věku než například při suché pleti. Takže základem je zvolit na různé části pleti různou péči. Při tomto typu pleti je péče nejnáročnější, vyžaduje jiné přípravky na suché a jiné na mastné partie. V první řadě vsaďte na přípravky vysloveně na smíšenou pleť, resp. kombinovaně na suché části produkty určené pro normální až suchou pleť a na mastnější části výrobky určené pro mastnou pleť. Tyto výrobky pomohou zmírnit nadměrnou mastnotu v oblasti T-zóny, stáhnou póry a vedle toho rehydratují sušší oblasti.

Pro každodenní čištění a mytí pleti se doporučují čistící gely či pěny, resp. jemné dětské mýdlo. V případě, že však pokožka reaguje na čisticí prostředek ve spojení s vodou s pocitem stažení a pnutí, používejme raději pleťové mléko. Na finální pročištění a osvěžení pleti se doporučují dva druhy tonizačních vod, tj. s dezinfekčním účinkem na mastné partie a se zvlhčujícím účinkem na suché. Vsaďme proto na hydroláty. Výborně poslouží hydrolát či odvar z meduňky lékařské nebo máty peprné, které v sobě spojují obě vlastnosti.

Smíšené pleti prospějí dva druhy krémů. Na tváře krém určený pro normální až suchou pokožku a na T-zónu matující, regulující tvorbu kožního mazu. Volme lehké hydratační krémy, které stahují póry v mastnější oblasti obličeje. Doporučuje se je kombinovat, ale v případě, že chceme používat pouze jeden krém, zvolme fluid nebo krém s gelovým základem nebo s obsahem tukové fáze maximálně do 0,5 až 2%. Můžeme zkusit i vhodná olejová séra, která nanášíme na vyčištěnou, a ještě vlhkou pleť. Ošetřující přípravky by měly obsahovat hydratační složky jako je kyselina hyaluronová.
Pleť byste měli pravidelně čistit. Dopřejme si exfoliační výrobek 1 až 2-krát týdně a také pleťovou masku. Masky volme na stahování pórů v mastné sféře a hydratační nebo vyživující pro suché partie. Protože každá část pleti potřebuje speciální péči, neměli byste vynechat odbornou péči. Pravidelná návštěva kosmetičky a ošetření pleti časem dokáže sladit mastnější a sušší místa. To znamená, že T-zóna se bude méně mastit a vy budete muset na péči o tuto oblast vydat menší úsilí.
Pleťová maska se postará o odstranění starých buněk, pokožku zjemní a zbaví mazu. Pokožka pak působí mladší, jasnější a je zmatněná. Vhodné jsou drolící masky, které ji zmatní a stáhnou rozšířené póry.

Základní a povinnou výbavou majitelky smíšené a mastné pleti by měly být odmašťující ubrousky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info