Panel uživatele

Užitečné esenciální oleje – Borovice lesní

Přidáno: 21.11.2018 18:19:07 Počet shlédnutí: 516

21 Listopad 2018

Užitečné esenciální oleje – Borovice lesní

BOROVICE LESNÍ – PINUS SYLVESTRIS

DÝCHACÍ SYSTÉM – NERVOVÝ SYSTÉM – POHYBOVÝ SYSTÉM

Esenciální olej se získává parovodní destilací mladých větviček, pupenů, šišek a jehličí.

PROFIL VŮNĚ

Silná, dřevitá, svěží, ostrá a balzámově-jehličnatá.

HLAVNÍ SLOŽKY

Terpény pinen, limonen, caren, ester borny¬lacetát, alkoholy borneol, terpinen.

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Má hojivé, dezinfekční a uklidňující účinky. Celkově harmonizuje a stimuluje nervový systém. Snižuje dlouhodobou únavu a vyčerpání. Bojuje proti stresu a úzkosti. Zlepšuje náladu, čímž dodává člověku optimismus a chuť do života. Účinná je při zánětech hrtanu, průdušek, vedlejších nosních dutin nebo hrdla. Uleví i od příznaků rýmy a chřipky. Usnadňuje vykašlávání a zároveň bojuje proti kašli a to nejen při nemoci, ale i v případě kašlání kuřáků. Zmírňuje i projevy astmatu. Čistí krev a stimuluje krevní oběh v těle. Je velmi účinná při zánětech močového měchýře a močových cest. Zlepšuje onemocnění prostaty a čistí ledviny. Zvyšuje také tvorbu moči, čímž očišťuje organismus od toxických látek. Co se týče potíží pohybového systému, dokáže pomoci zejména při bolestech kloubů a svalů. Ničí bakterie, které jsou příčinou mnoha infekcí. Stejně podporuje hojení po zranění, operacích a nemocech.

KOSMETICKÉ ÚČINKY

Výtažek z borovice pomáhá při různých onemocněních pokožky. Je vhodný pro smíšenou až mastnou pleť se sklonem k tvorbě vyrážek, ekzémů a tvorbě suché pokožky. Jeho sílu ocení nejen lidé s psoriázou (lupénkou), ale také lidé, kteří se nadměrně potí, jelikož má vynikající deodorační účinky. Esenciální olej z borovice urychluje hojení kožních poranění. Pokožku povzbuzuje a prokrvuje.

TIPY

Vhodný pro alergiky. Tradiční olej do sauny. Vhodný jako součást masážních a lázeňských olejů. Dobře se kombinuje s eukalyptovým, rozmarýnovým, kafrovým, myrhovým nebo kajeputovým esenciálním olejem.

Vyzkoušejte ty naše:

PODÍVAM SE :)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info