Panel uživatele

DERMORGANICS® 1388

NENÍ KONZERVAČNÍ SYSTÉM JAKO KONZERVAČNÍ SYSTÉM!

MOŽNÁ NADPIS NENÍ ÚCHVATNÝ A JEHO PŘEČTENÍ VÁM V PRVNÍM OKAMŽIKU NIC NEDÁ, ALE ...

 

 Dermorganics 1388

 

Co představuje konzervační komplex v kosmetice?

Konzervační systém tvoří přísady, které mají za účel díky svým schopnostem zabránit kontaminaci, tj množení mikrobů v kosmetickém výrobku, resp. účinně snížit jejich míru. Konzervační látky chrání výrobek během skladování a používání před kontaminací mikroby, jako jsou bakterie a houby, a tím prodlužují čas jeho použitelnosti.

Jsou určitě zapotřebí?

Při určitých druzích kosmetiky jednoznačně a nevyvratitelně ANO. Konzervační systém bezpodmínečně patří do každého kosmetického výrobku s obsahem vody nebo složky na bázi vody, čili do emulzní kosmetiky. Je nutný proto, aby snížil riziko mikrobiální kontaminace a zajistil, že výrobek zůstane po celou dobu své použitelnosti a čas užívání vhodný, bezvadný a bezpečný. Bez použití vhodných konzervačních látek mohou být kosmetické výrobky "nakažené", což má za následek znehodnocení výrobku, ztrátu jeho účinku nebo v horším případně může znamenat také zdroj infekce nebo jiného nepříznivého účinku na naše zdraví.

Konzervanty na jedno kopyto?

Konzervační přísady musí pro vhodnost použití do kosmetického výrobku splňovat vysoce náročné podmínky a širokospektrální účinnost. Jejich výběr a účinnost je podmíněna mnoha faktory ale kromě účinnosti je prvořadé také bezpečnost. Výběr konzervačních látek závisí na samotném složení výrobku, požadovaném účinku, typu obalu výrobku, části těla, na kterou se výrobek aplikuje, a také od chování spotřebitele během používání. Aby byl konzervační účinek optimální, musí být konzervační látky bezpečné, slučitelné se všemi ostatními složkami, rozpustné a rovnoměrně rozptýlené.

Cílem je použít co nejmenší koncentraci potřebnou k dosažení optimální účinnosti a zároveň se vyhnout jakýmkoli problémům spojeným s bezpečností konkrétní konzervační látky. Typy konzervačních látek a jejich účinná koncentrace jsou dány složením výrobku a jeho zamýšleným použitím. Výrobní tým Soaphorie se snaží své receptury a složení neustále zlepšovat k dokonalosti. Nemusí to znamenat jen přidání další aktivní látky, ale spíše komplexní řešení. Proto jsme se rozhodli, že vybrané produkty budou s hrdostí konzervované systémem dermorganics® 1388.

Co za systém to vlastně je?

Dermorganics® 1388 představuje patentovaný konzervační systém opatřen certifikační známkou COSMOS Organic složený ze surovin: Sodium Levulinate, Sodium Anise, Glycerin, Aqua. Jednotlivé složky komplexu mají původ v cukrové třtině, badyánu, sóji či kukuřici. Všechny uvedené látky jsou rostlinného původu, bez GMO a nanomateriálu a samozřejmě netestované na zvířatech.

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info