Panel uživatele

Příběh Sophoria

Ani jsme to netušili, ale celé to začalo už v našem raném dětství. Již jako malé nás babička zavedla do kouzelné říše léčivých bylin. Neustále pěstovala nebo chodila sbírat léčivé bylinky, vymýšlela recepty na tinktury, maceráty a mastičky, mísila si vlastní bylinné čaje a léčivé přípravky. Jako malé nás brávala do přírody a učila vnoučata, které byliny a plody sbírat, jak je sušit a následně zužitkovat. Jako děti jsme nebyly ze sbírání rostlin nadšené, ale s odstupem času už víme, jak moc jí můžeme být vděčné. Předala nám to nejpodstatnější, a to úctu k přírodě.

Myšlenka vytvoření samotné značky Soaphoria se vynořila o pár let později. Inspirována byla dovolenou v Chorvatsku, odkud jsme si kromě nádherných vzpomínek přinesly i kousek ručně vyrobeného mýdla. Fascinovala nás forma, jakou dokázali místní manufaktury přetvořit krásu přírody, bohatství jejích léčivých účinků a rozmanitost jejích vůní do různých kosmetických výrobků. To nám připomnělo dětství a okamžitě nás to také nadchlo. Chtěly jsme se o tento skvělý zážitek podělit s našimi blízkými, ale trh se slovenskou přírodní kosmetikou byl v té době velmi malý. Rozhodly jsme se ji proto samy vyrábět.

Soaphoria produkty

A tak jsme se s odstupem času vrátily do kouzelného světa bylinek. Mnohé z nich si již léta pěstujeme a můžeme se pochlubit rozmanitou sbírkou. I při jejich pěstování se spoléháme na sílu přírody a nevyužíváme pesticidy ani chemická hnojiva. Co si neumíme vypěstovat samy, to najdeme během toulek na okolních loukách a v lesích. Domácí bylinky nakupujeme i od regionálních pěstitelů, exotické druhy bylin a ovoce zase pořídíme od tamních domácích dodavatelů. Kromě nich jsou hlavními ingrediencemi našich receptur nejrůznější organické oleje, másla a vosky rostlinného původu. O léčivé síle této kombinace se můžete přesvědčit sami pomocí našich výhradně ručně vyráběných produktů. Navíc v nich nenajdete ropné deriváty, silikony, syntetická barviva a vůně, nepřípustné konzervační látky, či dokonce ani palmový olej.

Výrobu kosmetiky vnímáme jako výzvu. Výzvu dokázat, že přírodní a organická kosmetika nepředstavuje luxus ani novodobý trend. Naopak. Měla by být samozřejmostí a vědomou volbou každého z nás. Důraz bude kladen na produkty vyrobené z kvalitních surovin pocházejících z udržitelných zdrojů, bez syntetických aditiv a s přídavkem pouze nezbytných konzervačních látek, které také musí splňovat vysoké standardy. Produkty neobsahující suroviny, které poškozují náš organismus, ale naopak podporují a udržují naše zdraví. Produkty, které nám přinášejí radost.

Team Soaphoria

Naším cílem je vyrábět kvalitní produkty, které reprezentují naši vlast a poukazují na její vzácnou biologickou rozmanitost. Produkty, na které můžeme být právem hrdí i v zahraničí. Ale tím nejhlavnějším je poukázat na skutečnost, že domácí výrobky jsou nejcennější. Snažíme se pomáhat našemu hospodářství koupí surovin od domácích dodavatelů. Upřednostňujeme balení do skleněných nádob a zavedli jsme také recyklační program. Nabídnutou slevou motivujeme zákazníky do jeho zapojení. Vrácené obaly znovu využíváme. Neustále se snažíme zlepšovat a přinášet Vám kvalitní a dostupné domácí produkty. Mezi naše dosud největší úspěchy patří naši spokojení zákazníci a také ocenění v soutěžích Podnikatelka roku a Mladý inovativní podnikatel.

I mimo kosmetiky má bio v našich životech místo. Nejde však nutně o značku "bio", spíše bychom to nazvaly "zdravým rozumem". Snažíme se eliminovat nezdravé komponenty z našeho každodenního života, a to ve všech směrech. Produkujeme co nejméně odpadu, využíváme zdroje vody s rozumem, upřednostňujeme obnovitelné zdroje, recyklujeme, vybíráme zdravější alternativy potravin. Přednost mají hlavně doma vypěstované potraviny bez chemických postřiků. Uklízíme bez zbytečné chemie. Ochranu přírody a životního prostředí jako i "bio formu života" vnímáme jako jeden celek a tím se i řídíme.
Věříme, že naše myšlenkové pochody sdílíte. Při výběru z naší nabídky se inspirujte přírodou a nechte se našimi produkty rozmazlovat. Vyrábíme je pro Vás s láskou.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info