Panel uživatele

Neem 50ml - Organický kosmetický olej

Neem 50ml - Organický kosmetický olej

Hodnocení produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnocení:

357 Kč s DPH

NIMBOVNÍKOVÝ OLEJ

Olej z plodů a semen stromu zederacha indického se považuje za univerzální všelék. Viskózní olej s charakteristickou vůní a barvou je extrémně bohatý na blahodárné složky, čímž se hodí na ošetření pokožky těla, hlavy i vlasů. Pokožce navrací pružnost a jemnost. Vlasům dodá pružnost, objem a lesk. Zabojuje proti tvorbě lupů a eliminuje svědění pokožky hlavy. Má silný stimulační efekt na imunitu. Olej se vyznačuje antibakteriálními, antivirovými a protiplísňovými účinky. Hodí se pro smíšenou až mastnou pokožku se sklonem k tvorbě akné. Zabojuje proti projevům různých dermatitid, ekzémů, lupénky, lupů, popálenin, vředů a podobně. Urychluje růst vlasů, omezuje jejich vypadávání a předčasné šedivění.  Jeho sílu ocení také lidé s rychle se mastícími vlasy, jelikož brání nadměrné tvorbě mazu. Výborně poslouží i jako repelent.

UPOZORNĚNÍ: Přípravek má charakteristickou vůni, která není závadou.

OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA, ROSTLINNÉ MÁSLO A MACERÁT

Rostlinné oleje izolované z jader, semen a plodů vybraných rostlin a olejnin produkovaných ekologickým hospodářstvím bez GMO, bez použití chemických hnojiv a postřiků, jsou vyráběny lisováním za studena, tj. při tepelném zpracování teplota nepřesáhne 45°C, čímž se zajistí zachování jejich nejvyšší kvalita a jedinečné blahodárné účinky. Biologicky nejbohatší jsou oleje získané jednorázovým lisováním. Tyto oleje nazýváme panenskými. Podle druhu, oleje obsahují cca 98-95% triglyceridů (TAG) a 2-5% doprovodných látek jako jsou vosky, uhlovodíky (zejména skvalen), fytosteroly, fosfolipidy, beta-karoten, vitamin E, minerální látky, chlorofyl a jiné.

Rostlinné tuky (kakaové, bambucké, kokosové, či jiné máslo), které jsou při běžné pokojové teplotě pevné, se získávají při zvýšené teplotě do 70°C a to již při prvním lisování.

Olejové maceráty se vyrábějí macerací za studena, tj. vylouhováním rostlin resp. jejich částí ve vhodném olejovém nosiči (olivový, jojobový, slunečnicový a jiné).

Certifikované, za studena lisované, nerafinované rostlinné oleje, jako másla a olejové maceráty, pečují o pokožku a dodávají jí potřebnou výživu, posilují a podporují její přirozenou ochranu. Zvlhčují ji a zanechávají ji hedvábně jemnou, pružnou a vláčnou.

Bez sulfátů, glykolů, silikonů, ropných derivátů, živočišných tuků, parabenů a konzervačních látek, syntetických barviv a parfemace.

APLIKACE

• Tělo a obličej: Přiměřené množství přípravku naneste prsty na čelo, tváře a bradu. Ošetřit můžete krk, dekolt i pokožku celého těla. Jemně krouživými, resp. klapavými pohyby vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.
• Vlasy: Přiměřené množství přípravku naneste před umytím na vlasy a pokožku hlavy pro dokonalou výživu vlasové pokožky a suchých, roztřepených konečků vlasů, resp. následně po jejich umytí na usnadnění rozčesávání.

Určeno pro každodenní použití. Pouze pro vnější použití. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném a suchém místě, při teplotě do + 35 °C a nevystavujte přímému slunečnímu záření, zdroji vlhkosti a mrazu. Nepoužívejte na otevřené rány. Vyhněte se oblasti očí. Při zasažení očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálně 15 minut bez přerušení směrem od vnitřního koutku k vnějšímu (v případě nošení kontaktních čoček je předem odstraňte). Pokud dojde k podráždění, vyhledejte lékařskou pomoc.

Před prvním použitím se doporučuje provést tzv. Patch test, tj. aplikovat a otestovat kosmetický přípravek na jeho snášenlivost na malé plošce pokožky, nejlépe na zápěstí a počkat 24h. Touto metodou se může předejít nástupu alergických reakcí a přecitlivělosti na daný výrobek. Pokud po aplikaci se projeví alergická reakce, povrch pokožky smyjte vlažnou vodou. Výrobek okamžitě přestaňte používat. Pokud alergická reakce přetrvá po delší dobu vyhledejte lékařskou pomoc.

TIPY A TRIKY

Produkt se výborně kombinuje s rozmarýnovým, mátovým, meduňkovým, hamamelovým či manukovým hydrolátem.

PODROBNOSTI

Ingredients/Složení: Melia Azadirachta Fruit / Seed Oil (Zederach indický) *

Země původu: Brazílie / Indie

Kvalita: Lisovaný za studena, pocházející z ekologického hospodářství a opatřený známkou Eco-cert.

100% organický produkt

Obsah: 50ml

Dobrý den, Blanka. Nakolik výrobek j...

Soaphoria.cz, 20.10.2019 17:03:27

Dobrý den, Blanka. Nakolik výrobek je 100% přírodní, tak je v něm zachována i jeho přirozená vůně a to je v tomto případě zápach. Výrobek není závadný. S láskou, Vaše Soaphoria :)

Olej Neem

Blanka Kratochvílová, 19.10.2019 21:06:11

Bohužel nevím, zda je tento olej účinný tak, jak je napsáno v jeho popisu. Jeho zápach je natolik intenzivní a nepříjemný, že jsem jej po prvním použití musela vyhodit.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info