Borovice lesní 10ml - Silice

Borovice lesní 10ml - Silice

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

147 Kč s DPH

Borovice lesní - Pinus Sylvestris

Dýchací systém - Nervový systém - Pohybový systém

Esenciální olej se získává parovodní destilací mladých větviček, pupenů, šišek a jehličí.

PROFIL VŮNĚ

silná, dřevitá, svěží, ostrá a balzámově jehličnatá


HLAVNÍ SLOŽKY

terpény pinen, limonen, caren, ester bornylacetát, alkoholy borneol, terpinen


AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Má hojivé, dezinfekční a uklidňující účinky. Celkově harmonizuje a stimuluje nervový systém. Snižuje dlouhodobou únavu a vyčerpání. Bojuje proti stresu a úzkosti. Zlepšuje náladu, čímž dodává člověku optimismus a chuť do života. Účinná je při zánětech hrtanu, průdušek, vedlejších nosních dutin či hrdla. Uleví i od příznaků rýmy a chřipky. Usnadňuje vykašlávání a zároveň bojuje proti kašli a to nejen při nemoci, ale i v případě kašlání kuřáků. Zmírňuje i projevy astmatu. Čistí krev a stimuluje krevní oběh v těle. Je velmi účinný při zánětech močového měchýře a močových cest. Zlepšuje onemocnění prostaty a stejně čistí ledviny. Zvyšuje také tvorbu moči, čímž očišťuje organismus od toxických látek. Co se týče potíží pohybového systému, dokáže pomoci zejména při bolestech kloubů a svalů. Ničí bakterie, které jsou příčinou mnoha infekcí. Stejně podporuje hojení po zranění, operacích a nemocech.


KOSMETICKÉ ÚČINKY

Výtažek z borovice pomáhá při různých onemocněních pokožky. Je vhodný pro smíšenou až mastnou pleť se sklonem k tvorbě vyrážek, ekzémů a tvorbě suché pokožky. Jeho sílu ocení nejen lidé s psoriázou (lupénkou), ale i ti, kteří se nadměrně potí (má vynikající deodorační účinky). Esenciální olej z borovice urychluje hojení kožních poranění. Pokožku povzbuzuje a prokrvuje.

UPOZORNĚNÍ

Pouze pro vnější použití!


TIPY

Vhodný pro alergiky. Tradiční olej do sauny. Vhodný jako součást masážních a lázeňských olejů. Dobře se kombinuje s eukalyptovým, rozmarýnovým, kafrovým, myrhovým či kajeputovým esenciálním olejem.


INCI: Pinus sylvestris Leaf Oil
Země původu: Rakousko
Balení: 10ml

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info