Máta peprná 10ml - Silice

Máta peprná 10ml - Silice

Hodnocení produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

117 Kč s DPH

Máta peprná - Mentha Piperita

Antibakterikum - Nervový systém - Antiseptikum

Esenciální olej se získává destilací celé rostliny.

PROFIL VŮNĚ

výrazně svěží, ostře chladivá s mentolovým aroma

HLAVNÍ SLOŽKY

mentol, limonen, neomenthol, menton, mentylacetát, piperiton, cineol

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Má antibakteriální, antiseptické, protikřečové a bolest tlumící účinky. Účinně odstraňuje mentální únavu a stres, zvyšuje pozornost a schopnost soustředit se. Podporuje paměť a učení. Dodává pozitivní nadhled a snižuje pocity deprese. Stejně ulevuje od bolesti hlavy a migrény. Zlepšuje prokrvení orgánů a tím i jejich funkci. Působí při zažívacích potížích, při pálení žáhy. Podporuje trávení a chuť k jídlu. Snižuje také nevolnost a nadměrnou plynatost. Ulevuje od křečí trávicího traktu, které způsobují bolesti břicha. Posiluje dýchací systém. Přitom je velmi vhodný při léčbě zánětů a to zejména při zánětech plic, průdušek a nosních dutin. Pomáhá vykašlat nahromaděný hlen a stejně účinně odstraňuje i suchý kašel. Pozitivní účinky má při léčbě astmatu. Doporučuje se každému, kdo trpí bolestí kloubů a svalů, protože dokáže tyto bolesti potlačit. Zmírňuje bolesti při menstruaci. Má repelentní účinek.

KOSMETICKÉ ÚČINKY

Má chladivé a uklidňující účinky, osvěžuje, tonizuje a dezodoruje. Vhodný při popáleninách a při sluncem spálené pokožce. Stejně zmírňuje zarudnutí a svědění při různých zánětech a infekcích kůže. Používá se na unavenou pleť, čistí a zbavuje pokožku nečistot a akné. Je vhodný k výrobě osvěžujícího pleťového tonika a osvěžujících masážních olejů, na saunové nálevy. Masážní oleje s obsahem esenciálního oleje uvolňují hladké svalstvo a utlumují bolesti kloubů.

UPOZORNĚNÍ

Nepoužívat v prvním trimestru těhotenství, u malých dětí a při kojení. Snižuje tvorbu mateřského mléka. Může snižovat účinnost homeopatik. Při vysokých dávkách může vyvolat nespavost. K léčbě kožních problémů používejte malou koncentraci, může dojít k podráždění pokožky. Neaplikujte na poškozenou nebo popraskanou pokožku.

TIPY

Výborně se hodí jako součást inhalačních směsí při nachlazení a v saunách. Dobře se kombinuje s rozmarýnovým, kafrovým, citronovým a zázvorovým esenciálním olejem.

INCI: Mentha piperita Oil
Země původu: Francie
Balení: 10ml

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info