Mýdlové ořechy na praní 1kg - Mýdlové ořechy

Mýdlové ořechy na praní  1kg - Mýdlové ořechy

Hodnocení produktu: 4.33/5 (3x)

Vaše hodnocení:

277 Kč s DPH

MÝDLOVÉ OŘECHY NA PRANÍ - 1kg

(prodej jenom online)

Mýdlové ořechy jsou plody stromu Sapindus mukorossi, který má původ v Indii. Roste do výšky asi 15 m. Zralé plody - mýdlové ořechy, mají hnědozlatou barvu. Po sklizení se suší na slunci a zachovávají si mírně lepkavou konzistenci. Jádro ořechů je bezcenné, na praní se využívají pouze skořápky, které obsahují cenný přírodní saponin. Na praní se dá několik polovin ořechů do sáčku z bavlny. Sáček se vloží mezi prádlo do pračky. Během praní se ze skořápek uvolňuje saponin, který účinně čistí a dezinfikuje vaše prádlo. Saponin není tak agresivní jako běžné prací prášky, a proto je vhodný na praní prádla alergiků a malých dětí. Ořechy mají neutrální vůni, prádlo po nich jemně voní. Můžete přidat i pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje na intenzivnější provonění. Vhodné do septiku.

Mýdlový ořech se výborně hodí pro praní při všech teplotách (30 ° - 90 ° C, i na vlnu a na hedvábí). Froté ručníky budou příjemně nadýchané i bez aviváže. Ořech je ideální pro normálně znečištěné (především barevné) prádlo, dále také chrání barvy. Na bílé prádlo a při skvrnách je třeba přidat lžíci soli přímo na skvrny!

0,5 kg mýdlových ořechů vydrží pro 4-člennou rodinu, která pere 2-3x týdně, přibližně 6 měsíců. Doporučujeme pro přirozené a ekologické praní. Jsou šetrnější k barvám a prádlo si je mnohem déle udrží.

Sáček není součástí balení. Na ořechy vyhovuje jakákoliv textilie.

100% organický produkt

Obsah: 1kg

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info