Buriti 50ml - Organický kosmetický olej

Buriti 50ml - Organický kosmetický olej

297 Kč

Dostupnost: Skladem

BURITI OLEJ

Exotický olej oranžovočervené barvy s vysokým obsahem kyseliny olejové, tokoferolů a jiných živin. Je také známý jako nejbohatší přírodní zdroj beta-karotenu (pětkrát vyšší obsah než Mrkvový olej). Beta-karoten je jeden z nejsilnějších antioxidantů se schopností rychlé regenerace buněk, který navrací pokožce pružnost, čímž eliminuje známky stárnutí (podporuje tvorbu elastinu a kolagenu). Olej je vzácný pro své hydratační, uklidňující, léčivé a obnovující účinky. Hodí se pro všechny typy pokožky, zvláště však pro zralou. Hojí popáleniny, řezné rány, jizvy. Přináší úlevu suché a popraskané pokožce, jako i zarudlé a ekzematické. Má schopnost absorbovat škodlivé UV záření, proto je využíván v kosmetických výrobcích, které se zaměřují na péči o pokožku při opalování. Přirozeně pokožku tónuje a je také ideálním řešením pro slabé, suché a krepatějící se vlasy.

OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA, ROSTLINNÉ MÁSLO A MACERÁT

Rostlinné oleje izolované z jader, semen a plodů vybraných rostlin a olejnin produkovaných ekologickým hospodářstvím bez použití chemických hnojiv a postřiků, jsou vyráběny lisováním za studena, tj. maximálně do 35°C, čímž se zajistí zachování jejich nejvyšší kvalita a jedinečné blahodárné účinky. Biologicky nejbohatší jsou oleje získané jednorázovým lisováním. Tyto oleje nazýváme panenskými. Obsahují cca 98-95% triglyceridů (TAG) a 2-5% doprovodných látek jako jsou vosky, uhlovodíky (zejména skvalen), fytosteroly, fosfolipidy, beta-karoten, vitamin E, minerální látky, chlorofyl a jiné.

Rostlinné tuky (kakaové, bambucké, kokosové, či jiné máslo), které jsou při běžné pokojové teplotě pevné, se získávají při zvýšené teplotě do 70°C a to již při prvním lisování.

Olejové maceráty se vyrábějí macerací za studena, tj. vylouhováním rostlin resp. jejich částí v olejovém nosiči (olivový, jojobový, slunečnicový a jiné).

Certifikované, za studena lisované, nerafinované rostlinné oleje, jako másla a olejové maceráty, pečují o pokožku a dodávají jí potřebnou výživu, posilují a podporují její přirozenou ochranu. Zvlhčují ji a zanechávají ji hedvábně jemnou, pružnou a vláčnou.

Bez sulfátů, parabenů, glykolů, živočišných tuků a ropných derivátů.

APLIKACE

• Tělo a obličej: Přiměřené množství oleje či olejového macerátu naneste prsty na čelo, tváře a bradu. Ošetřit můžete krk, dekolt i pokožku celého těla. Jemně krouživými, resp. klapavými pohyby vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.
• Vlasy: Naneste olej před umytím na vlasy a pokožku hlavy pro dokonalou výživu vlasové pokožky a suchých, roztřepených konečků vlasů, resp. následně po jejich umytí na usnadnění rozčesávání.


Výrobek skladujte při teplotě do +35°C a nevystavujte přímému slunečnímu záření.

PODROBNOSTI

Složení: Mauritia flexuosa Fruit Oil (Buriti) *

Země původu: Brazílie

Kvalita: Lisovaný za studena, pocházející z ekologického hospodářství a opatřený známkou Eco-cert.

100% organický produkt

Obsah: 50ml

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info