Panel uživatele

Bergamot citrónový 10ml - Silice

Bergamot citrónový 10ml - Silice

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

159 Kč s DPH

Bergamot citrónový – Citrus bergamia

Imunitní systém - Detoxikace - Nervový systém

Esenciální olej se získává lisováním slupek oplodí za studena.

PROFIL VŮNĚ

silná, příjemně svěží a nahořklá citrusová

HLAVNÍ SLOŽKY

limonene, linalyl acetate, linalool, pinene, bergaptene, terpineol, nerol, neryl acetate, β-bisabolene, geraniol, geraniol acetate, myrcene

AROMATERAPEUTICKÁ ÚČINKY

Silice působí jako přírodní a netoxický osvěžovač vzduchu, který vytváří relaxační atmosféru a dezodoruje, t. j. eliminuje a pohlcuje nepříjemné pachy. Pomáhá zmírňovat úzkost, stres a příznaky deprese. Přináší povznášející, osvěžující a stimulující pocit. Její aplikací dochází k úlevě pro trávicí systém, udržuje kvalitu metabolismu a napomáhá zvyšovat hladinu hormonů, trávicích enzymů a tekutin a následně efektivněji vstřebávání živin. Pomáhá také snižovat četnost zácpy. Relaxační, uklidňující aroma éterického oleje bergamotu je sedativní a výborně pomáhá při poruchách spánku a nespavosti, přivádí uživatele do pokojného stavu. Antispastická povaha oleje přináší úlevu na chronický kašel a křeče hladkého svalstva, čistí nosní kanálky, usnadňuje dýchání uvolňováním hlenu, čímž napomáhá k rychlejšímu vylučování více choroboplodných zárodků a toxinů.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

Silice obecně dezinfikuje pokožku tím, že brání růstu škodlivých bakterií. Hojně se přidává do vodní lázně či do produktů určených k ošetření pokožky nohou, protože změkčuje ztvrdlou pokožku na patách a zároveň chrání pokožku před infekcemi a opětovným vysušením. Také se používá ve výrobcích určených na vlasy, kvůli čisticí schopnosti. Zvyšuje lesk a zabraňuje vypadávání vlasů. Stimulací hormonů, které snižují pocit bolesti, může zmírnit bolesti hlavy, svalů a výrony. Jak cicatrizant výborně reguluje tvorbu kožního mazu a pomáhá regenerovat a redukovat nežádoucí estetické známky a jizvy. Jeho použitím v přírodním deodorantu dokáže bergamotový olej eliminovat růst bakterií, které způsobují tělesný zápach.

UPOZORNĚNÍ

Pouze pro vnější použití. Po aplikaci topicky se nevystavujte dlouhodobě slunci 72h kvůli jeho fotosensibilizující účinku, resp. nepoužívat na pokožku vystavenou slunci. Nedoporučuje se používat v prvních 4 měsících těhotenství a osobám s nedostatkem draslíku v těle.

TIPY

Vhodný jako součást masážních a lázeňských olejů ale také do difuzéru či jako aditivum k praní. Dobře se kombinuje s citrónovým, skořicovým ale dokonce s mátovým esenciálním olejem.

INCI: Citrus Bergamo Oil

Země původu: Itálie

Objem: 10ml

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info