Panel uživatele

Pomeranč 10ml - Silice

Pomeranč 10ml - Silice

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

129 Kč s DPH

Pomeranč – Citrus sinensis

Imunitní systém - Nervový systém- Gastrointestinální systém

Esenciální olej se získává lisováním slupek oplodí a následnou extrakcí.

PROFIL VŮNĚ

intenzivní, příjemně svěží, nasládlé citrusová

HLAVNÍ SLOŽKY

limonene, β- myrcene, α-pinene,  citronellol, geraniol, linalool, neral

AROMATERAPEUTICKÁ ÚČINKY

Pomerančový éterický olej se používá v aromaterapeutických aplikacích kvůli jeho příjemné vůni, která má povznášející, povzbuzující a zároveň relaxační a uklidňující účinek. Pomáhá snižovat puls. Jeho používání je prospěšné zejména při prožívání úzkosti, smutku, hněvu, hypertenze, frustrace a jiných negativních projevů nálady. Difuzérem rozptýlený pročišťuje ovzduší a účinně eliminuje a pohlcuje nepříjemné vůně, jako jsou pachy od vaření či domácí mazlíčky.

Stimuluje sílu a odolnost imunitního systému, působí proti vzdušným bakteriím a patogenům. Jeho sedativní vlastnosti ho korunují za přírodní afrodiziakum, které je ideální ke zmírnění příznaků nízkého libida u mužů i žen. Zlepšuje kognitivní funkce a usnadňuje vzpomínání zejména u pacientů s Alzheimerovou chorobou. Rozptýlený nebo naředěný a rozprášen do vzduchu před spaním přivolává spánek, zvyšuje jeho kvalitu, zároveň usnadňuje detoxikační proces těla a vyrovnává hormonální změny. Kvůli jeho protizánětlivým vlastnostem uvolňuje rýmu a kašel, prospívá reakci těla na fyzické podráždění.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

Je prospěšný pro udržení zdravého, rozzářeného vzhledu a textury pokožky tím, že podporuje její pročištění, zářivost a pocit hladkosti. Snižuje a eliminuje příznaky akné a dalších nepříjemných dermálních defektů. Při použití v masážních přípravcích zvyšuje průtok krve, výborně působí na nepěkné projevy celulitidy, eliminuje otoky a zarudnutí. Vyznačuje se adstringentní vlastností, tím přináší výhody proti stárnutí. Funguje tonizačně, čistí a detoxikuje pokožku a zároveň zužuje póry. Pokožku zklidňuje, bojuje proti jejímu suchosti a podráždění, odstraňuje škodlivé bakterie, zvyšuje produkci kolagenu, podporuje vyhlazení a napnutí a rozjasňuje.

UPOZORNĚNÍ

Pouze pro vnější použití. Po aplikaci topicky se nevystavujte dlouhodobě slunci (doba více než 120 minut bez přerušení) kvůli jeho fotosensibilizující účinku, resp. nepoužívat na pokožku vystavenou slunci. Nedoporučuje se používat v prvních 4 měsících těhotenství.

TIPY

Vhodný jako součást masážních a lázeňských olejů ale také do difuzéru či jako aditivum k praní. Dobře se kombinuje s citrónovým, skořicovým nebo dokonce s mátovým esenciálním olejem.

INCI: Citrus Sinensis Peel Oil

Země původu: Francie, Korsika

Objem: 10ml

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info