MACERÁTY

MACERÁTY

Macerovaný olej je produkt, který vzniká vyluhováním (macerací) sušených nebo čerstvých bylinek v nosném oleji. Během macerování se léčivé vlastnosti bylinek extrahují do nosného oleje. Nosnými oleji mohou být například slunečnicový olej (Helianthus annuus), olivový olej (Olea europaea), mandlový olej (Prunus amygdalus dulcis), jojobový olej (Simmondsia chinensis) a mnoho dalších… Ideální jsou oleje, které nemají vlastní výraznou vůni, tím pádem vůně sušených bylinek a květin lépe extrahuje.

Proč používat macerované oleje?

Tyto oleje mohou být použity samostatně pro aplikaci na kůži, a jsou velmi důležité v přírodních přípravcích péče o pleť (krémy, balzámy, masky, balzámy na rty ...) Nejen, že nesou výborné vlastnosti nosných olejů (vitamíny, prospěšné kyseliny, minerály...), ale také přebraly hýčkající vlastnosti daných bylinek či květinek. Proč ale sáhnout po macerovaném oleji, jsou-li na trhu dostupné různé éterické oleje, které do nosného oleje jednoduše dokapneme? Některé složky rostlinek se nezískají destilačním procesem používaným při výrobě éterických olejů. Tato metoda vyloučí pouze nejmenší molekuly, a proto se ztratí většina podstaty rostlin. Macerace na druhé straně zachycuje větší a těžší molekuly. Zachyceny jsou i prvky obsahující léčivé vlastnosti. S použitím různých extrakčních metod získáváme širokou škálu výhod, které by se jinak ztratily.

Z určitých rostlin nelze extrahovat éterické oleje. Proto nám macerace poskytuje přístup k více terapeutickým prvkům v každé rostlině a integruje je do nosných olejů, abychom Vám mohli vyrobit tu nejlepší péči o Váš zevnějšek.Zaujalo vás toto téma a toužíte se o něm dozvědět ještě víc?
Pro všechny poznání chtivých Soaphoristů nabízíme také výběr dalších výživných zahraničních zdrojů souvisejících s obsahem článku:
- What is macerated oil used for
- Macerated Herb/Botanical Oils
- Carrier oils in dermatology
 
Podobné produkty
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se