Filtrace

Cena
Značky
Vratný obal výrobku
DOSTUPNOST
VLASTNOSTI A ÚČINKY
Filtr

Péče o ruce a nohy

Zobrazené produkty: 1-9 z 30 položek

PÉČE O RUCE | PÉČE O NOHY | KRÉMY NA RUCE | KRÉMY NA NOHY


Ještě více než pokožka těla je pokožka dlaní vystavena nadměrnému působení škodlivin vnějšího prostředí. Mytí nádobí, čištění, manuální práce či jednoduché vystavování povětrnostním vlivům se na pokožce rukou může pořádně odrážet. Na zádech rukou je pokožka nejslabší, bez chloupků a mazových žláz, je tedy nejméně chráněná a nejvíce náchylná. Ruce se stávají náchylnějšími k podráždění, pokožka je vysušená a často i popraskaná. Proto se o ni potřebujeme adekvátně postarat například také pomocí vysoce kvalitních krémů na ruce.
Výživné krémy účinně zjemňují a vyhlazují pokožku dlaní, zajišťují její dlouhodobou ochranu a hydrataci. Nabízíme krémy pro suchou, atopickou pokožku, péči proti pigmentovým skvrnám či regenerační masky.

PEČUJME O NAŠE RUCE
Je známým faktem, že stav rukou prozradí náš věk mnohem dříve, než například naše tvář, které věnujeme mnohem větší péči a na ruce často zapomínáme. Zejména v zimním období pokožka nejvíc trpí a je náchylnější k vysychání. Vyvarujte se častému přecházení z tepla do zimy a častému odnímání rukavic venku. Nápor mrazivých teplot urychluje vysušování pokožky, u lidí s citlivější pletí může docházet až k popraskání, zarudnutí a vyrážkám.
Péče o suché ruce
Příznaky suché a hrubé pokožky jsou šupinky, svědění a olupování. Vyskytovat se může kdekoli na těle a tento stav se může zhoršovat, budeme-li signály ignorovat.
• Suchá pokožka - nepříjemný pocit pnutí, svědění, mírné prasklinky
• Velmi suchá pokožka - velmi napjatá až popraskaná pokožka, projevy svědění až pálení
• Extrémně suchá pokožka - hrubá, popraskaná, šupinky, které se olupují, projevy svědění a pálení. Kůže tvrdne až hrubne, nejčastěji v oblasti pohyblivých částí (chodidla, pata, lokty)
Pečujte o pokožku rukou kvalitními krémy a maskami na ruce, které pokožku nejen hydratují, ale také vyživují, vyhlazují, zjemňují a poskytnou jí dlouhodobou ochranu.
Ruce a také upravené nehty, stejně jako naše zuby, jsou naší vizitkou – zrcadlem věku, zdraví i vás samotných. Na otázku, co si na člověku všimnete jako první, často mnoho lidí odpovídá právě „ruce.“ Ruce zanechávají první dojem, proto mysleme na to, aby byl co nejlepší.

KRÉMY, MASKY A ZÁBALY NA RUCE A NOHY
Především v chladném období podzim/zima máme hydratační krém na ruce vždy po ruce, své stálé místo by měl mít jak u vás doma, tak v kanceláři na stole, v autě nebo třeba i v kabelce. Nezapomínáme ani na péči o nehty. V zimě se velmi vysušují dlaně, kůže kolem nehtů a mezi prsty. Vznikají záděry a jemné prasklinky, které mohou být vskutku velmi nepříjemné, zvláště tehdy, pokud se jim dostatečně nevěnujeme již v době jejich vzniku. Ruce si proto mažte několikrát za den, nejlépe po každém mytí, abyste vytvořili ochrannou bariéru a pokožku neustále hydratovali a regenerovali. Kromě potřebné péče navíc budou vaše ruce neustále hebké a provoněné, což vám přidá na dobrém pocitu a také zlepší náladu.
Naše chodidla naopak podstatně více trpí v létě, kdy chodíme naboso, nebo v sandálkách či pantoflích. Na chodidlech se usazuje velké množství prachu z ulic a prostředí, jsou v přímém kontaktu s nečistotami a nejsou ničím chráněny. Zanedbané chodidla, především paty, mohou být velmi nepříjemným nejen estetickým, ale i zdravotním problémem. Věnujme proto i našim chodidlům pár minut denně a aplikujme na ně alespoň před spaním super výživný krém.

JAK SE ZBAVIT VĚČNĚ SUCHÝCH CHODÍDEL
Pokud se často trápíte suchými chodidly, existuje několik tipů, jak se s tímto problémem vypořádat a dosáhnout zdravější a hydratovanou pokožku chodidel:
Pravidelná hydratace: Hydratace je klíčová pro boj proti suchým chodidlům. Používejte kvalitní hydratační krém nebo máslo na chodidla, které obsahuje hydratační složky, jako jsou močovina, glycerin, kyselina hyaluronová nebo přírodní oleje. Nanášejte krém na chodidla denně, nejlépe po sprchování nebo koupání, když jsou chodidla ještě vlhká.
Pravidelné ošetření pokožky: Kromě hydratace je důležité také pravidelné ošetření pokožky chodidel. Odstraňte odumřelou kůži a hrubé slupky pomocí exfoliačního produktu nebo škrabky na pokožku. Následně naneste hydratační krém nebo máslo, abyste udrželi pokožku jemnou a hladkou.
Lázně nebo ošetření nohou ve vaně: Občasné koupele nebo ošetření nohou ve vaně mohou pomoci změkčit a hydratovat suchou pokožku chodidel. Přidejte do teplé vody několik kapek přírodních olejů, jako je olivový olej, mandlový olej nebo levandulový olej, a namáčejte chodidla po dobu 10-15 minut. Po koupeli je důkladně osušte a aplikujte hydratační krém.
Používání vhodných ponožek a obuvi: Vyhněte se syntetickým ponožkám a těsné obuvi, která může způsobovat pocení a dráždění pokožky chodidel. Namísto toho dávejte přednost ponožkám z přírodních materiálů, jako je bavlna, které umožňují pokožce dýchat. Stejně důležité je nosit vhodnou a pohodlnou obuv, která nevyvolává tření a nedráždí chodidla.
Dodržování zdravého životního stylu: Strava a hydratace zevnitř jsou také důležité pro zdravou pokožku. Ujistěte se, že pijete dostatek vody a zahrňte do své stravy potraviny bohaté na vitamíny a minerály, jako jsou ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny a zdravé tuky.

TIPY PRO VŽDY HEDVÁBNÍ RUČIČKY
Hydratace: Důležité je udržovat pokožku rukou hydratovanou. Používejte kvalitní hydratační krém na ruce a nanášejte jej pravidelně, zvláště po umytí rukou. Zvolte krém, který obsahuje hydratační složky, jako jsou glycerin, kyselina hyaluronová, přírodní oleje nebo výtažky rostlin.
Používání rukavic: Při práci, která vystavuje vaše ruce nadměrnému tření, chladu nebo chemikáliím, je dobré používat rukavice. Rukavice ochrání vaši pokožku před dráždivými látkami a zabraňují dehydrataci.
Jemné čištění: Při mytí rukou používejte jemná mýdla, která nebudou vysoušet pokožku. Vyhněte se příliš horké vodě, neboť ta může odstraňovat přirozenou ochrannou vrstvu tuku z pokožky. Po umytí rukou je důkladně osušte ručníkem, ale neotírejte je hrubými pohyby.
Exfoliace: Pravidelná exfoliace rukou pomáhá odstranit odumřelou kůži a zlepšuje přijímání hydratace. Použijte jemný exfoliační produkt nebo vyroberte si vlastní domácí exfoliační směs z přírodních složek, jako je cukr a olej. Exfoliujte ruce jemnými kruhovými pohyby, poté opláchněte a naneste hydratační krém.
Dodržování zdravého životního stylu: Zdravý životní styl a výživa mají vliv i na zdraví pokožky rukou. Pijte dostatek vody k udržení hydratace zevnitř a stravujte se vyváženě, zahrnující ovoce, zeleninu a potraviny bohaté na vitamíny a minerály.
Ochrana před sluncem: Ruce jsou vystaveny slunečnímu záření, proto je důležité chránit je před škodlivými UV paprsky. Používejte ochranný krém na ruce s dostatečným ochranným faktorem a noste rukavice nebo používejte krémy s UV ochranou v případě delšího vystavení slunci.

Čtěte víceZobrazit méně
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se