Filtrace

Cena
Značky
Filtr

Přírodní kosmetika

Zobrazené produkty: 1-9 z 544 položek

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA l ZDRAVÁ KOSMETIKA

Kůže je největší orgán našeho těla. O to důležitější je adekvátní péče a výživa pokožky. I naše pleť má své specifické potřeby a vlastnosti, a proto bychom se o ni měli starat kvalitní kosmetikou. Kvalitní kosmetika ji vyživí a doplní všechny látky, které potřebuje pro zdravý vzhled. Běžné produkty nebo jinak nazvané komerční výrobky či komerční kosmetika často obsahují syntetické látky, které mohou tělo, pleť a pokožku, ale i vlasy zatěžovat. Mezi jinými například ropa, parabeny, silikony, chemické UV-filtry, mikroplasty či syntetické vůně. To vše může váš obličej a pokožku těla iritovat či v ní dokonce vyvolat alergickou reakci. Je známo, že pokožka dokáže absorbovat až 60% ingrediencí z produktů, které na ni aplikujeme a z tohoto důvodu dejme sbohem kosmetice, která je vyrobena z ropy a obsahuje velké množství škodlivých látek či syntetických přísad.

Vraťme se ke kořenům ak přírodní kosmetice vyráběné z přírodních rostlinných složek se základem z kvalitních rostlinných olejů lisovaných za studena. Přírodní kosmetika zažívá v posledních letech velkou oblibu. Připojte se k tomuto trendu i vy a vyzkoušejte skvělé účinky čistě přírodních látek na vlastní kůži. Na rozdíl od klasické kosmetiky produkty přírodní kosmetiky nepředstavují zátěž ani pro životní prostředí. Díky absenci syntetických látek, jako jsou dráždivé konzervanty, umělá barviva nebo umělá parfemace, přírodní kosmetika nezatěžuje organismus a zároveň šetří naše životní prostředí.

Přírodní kosmetika nepředstavuje jen aktuální trend, ale především nesmírně důležitý a udržitelný posun. Používání přírodní kosmetiky je pro mnohé lidi samozřejmostí, neboť se stává stále více cenově dostupnou. Přírodní kosmetika představuje ideální alternativu pro péči o pleť. Přírodní kosmetika a BIO kosmetika mají velmi šetrné přírodní složení, které má příznivé účinky také na citlivější pokožku či pokožku trpící kožními problémy. Produkty obsahují především rostlinné ingredience, které nezatěžují kůži. Jsou často vhodné i pro alergiky a malé děti. Citlivá pokožka miminek a dětská pokožka potřebuje od narození jen tu nejjemnější kosmetiku, která nedráždí ani nezatěžuje. Ideálním řešením jsou dětské krémy, mýdla, sprchové gely a šampony s přírodním obsahem.

Přírodní kosmetika Soaphoria je tvořena výhradně z nejkvalitnějších přírodních surovin. Její používání ocení pokožka každého věku a typu. V široké nabídce sortimentu Soaphoria naleznete 100% vegetariánské a 99% veganské kosmetické výrobky, které vlastnoručně vyrábíme přímo na Slovensku. Všechny suroviny odebíráme od poctivých dodavatelů, které si sami ověřujeme a tak máme jistotu nejen o jejich kvalitě, ale také původu a dopadu na životní prostředí. Objevte pestrobarevný svět Soaphoria – svět dokonalých vůní přírody a neuvěřitelně účinné kosmetiky!

Věděli jste, že přírodní a bio kosmetika nemusí být vždy totéž?

Kvalitní přírodní kosmetika vaší pleti dodá zdraví a vitalitu – to vše díky kvalitním složkám rostlinného původu. Označení přírodní kosmetika však mohou nést také produkty, které obsahují už jen 1% přírodních složek. Právě takové produkty jsou často představeny pod komerčními značkami jako „nové, přírodní řady“. BIO kosmetika má přísnější kritéria, než přírodní kosmetika. BIO kosmetika je vyrobena z přírodních produktů v BIO kvalitě. Podobně jako u přírodní kosmetice v jejím složení nenajdete chemické ani syntetické přísady. A podobně jako u přírodní kosmetice, i zde je důležité, jaké % BIO ingrediencí se ve výrobku nachází.

Přírodní a BIO kosmetika by měly být:

- bez obsahu chemických a syntetických vonných, barvicích a konzervačních látek

- kvalitního složení, které neobsahuje ani parabeny, silikony a látky na bázi minerálních olejů

- obohaceno přírodními aktivními látkami - přírodními oleji, extrakty, aromaty i vitamíny a antioxidanty

- pečlivě formulováno s respektem ke zdraví pokožky

Při výrobě BIO kosmetiky se využívají suroviny, které byly vypěstovány podle zásad ekologického zemědělství (bez využití herbicidů, pesticidů a umělých hnojiv). Přírodní kosmetika ve většině případů neobsahuje lepek, sulfáty, parabeny, ropné deriváty, silikonové oleje, syntetické vůně, barviva, konzervanty a jiné škodlivé látky. Nicméně, opravdu kvalitní 100% přírodní kosmetika obsahuje pouze čistě přírodní složky s velkým množstvím vitamínů, hydratačních látek a antioxidantů, které podporují a stimulují přirozené funkce naší pokožky. Pravá 100% přírodní kosmetika se tedy vyrábí výhradně z přírodních složek a rozhodně je obsahuje značné % objemu. Samozřejmostí by při jakémkoli kosmetickém produktu mělo být uvedení komplexního složení na obalu. Nejjednodušší způsob tedy, jak zjistit, jestli se jedná skutečně o přírodní produkt, je zkontrolovat složení. Rostlinné a jiné přírodní složky by měly být uvedeny na prvním místě, teprve potom najdete (nebo v ideálním případě ani nenajdete) ty syntetické.

Při výrobě produktů Soaphoria dáváme přednost BIO ingrediencím. Množství z našich Fair Trade surovin má dokonce světově uznávaný ekocertifikát ecoCert, Cosmos nebo například Soil Association, který značí o šetrném způsobu získávání té které suroviny. Také procentuální využívání čistě přírodních surovin je u nás podstatně vyšší než u zmíněných komerčních značek. Naším přáním je přinášet našim zákazníkům v první řadě kvalitní produkty přírodní kosmetiky. Ve výrobě nepoužíváme silikony, sulfáty, ropné deriváty, minerální oleje, gmo-suroviny, syntetická barviva, umělé vůně ani agresivní čistící či konzervační složky. Všechny naše výrobky jsou provoněny čistou přírodou ve formě organických esenciálních olejů a jejich směsí, které si vlastnoručně mícháme.

Díky vysoké poptávce naleznete již dnes mnohé produkty, které se označují za přírodní. Ne vždy však toto tvrzení odpovídá představě o kvalitní přírodní kosmetice. BIO a přírodní kosmetiku lze rozeznat na základě uvedeného složení a například i podle také přidělených certifikátů. Jedná se například o certifikáty COSMOS, BDIH, ECOCERT, CPK, vegani, LACON, HCS, FAIRTRADE apod., které zaručují přírodní či ekologické složení výrobků. Každý certifikát udělený jedním ze soukromých institutů je zárukou splnění určitých podmínek a standardů.

Výrobek k tomu, aby takový certifikát získal, většinou musí být:

- bez syntetických barviv

- bez konzervačních látek

- bez syntetických parfémových složek

- bez obsahu složek na bázi minerálních olejů

- bez silikonů

- bez parafínu a jiných umělých tuků

Jaký je rozdíl mezi přírodní, bio a vegan kosmetikou?

Vegan kosmetika šetří nejen životy zvířat. Vegan kosmetika je kosmetika, jejíž složky ani finální podoba nebyly testovány na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné látky. Šetří zemi, půdu a vodu, která by jinak byla vystavena stádům zvířat. Vegan znamená být šetrný k sobě, ostatním, zvířatům, k Zemi. Vegan kosmetika nesmí např. obsahovat ani včelí vosk a med, což může být sporné, protože jde o druhotné živočišné ingredience a jejich získávání nijak neškodí původcům-živočichům.

Co je vegan certifikát?

Použitím tohoto certifikátu se společnosti zavazují, že do jejich produktů nebyly použity žádné živočišné složky, žádná éčka a že ani během procesu výroby nebyla využita žádná zvířata.

Pozor však, milý spotřebitel, tato kosmetika bohužel může obsahovat chemii a syntetické nebo nebezpečné látky. Nezaměňujme tedy přírodní a bio kosmetiku za vegan a nepovažujme výrobky vegan kosmetiky, byť certifikované, za produkty automaticky přírodní. Množství komerčních kosmetických produktů je vegan a přitom, když se podíváme na složení, z přírodních surovin bychom zde sotva cosi našli.

Přírodní kosmetika Soaphoria splňuje všechny výše uvedené standardy, přestože nedisponuje přímo některým z certifikátů uvedených výše. Není to však proto, že by tento certifikát nedokázala získat, právě naopak, mnohé standardy, například ty, které určují procentuální podíl přírodních složek, mnohonásobně převyšuje v porovnání s podmínkou pro získání certifikátu. Navíc udělení takového certifikátu je pro značku finančně náročné a často následně vede i ke zvýšení cen výrobků. Soaphoria volí cestu transparentní komunikace a zpřístupňuje svým zákazníkům veškeré informace o produktu. V detailně vypracovaných produktových popisech můžete najít nejen kompletní složení, včetně českých názvů jednotlivých složek, ale také informace o použitém konzervačním systému či přírodním barvivu a mnoho dalších. Přejeme si, aby naši zákazníci měli vždy přístup ke všem relevantním informacím o značce a jednotlivých produktech, zároveň se také snažíme udržovat ceny našich výrobků příznivé. I z tohoto důvodu jsme v Soaphorii zatím nepodstoupili kroky vedoucí k oficiálnímu získání některého z mezinárodních certifikátů přírodní kosmetiky, jelikož za kvalitou našich produktů si stojíme a nepřejeme si navyšovat jejich cenu jen kvůli potřebě doplnění loga certifikační společnosti na jejich obalech.

PRODUKTY PŘÍRODNÍ KOSMETIKY

Kvalitní přírodní šampony, barvy na vlasy a další přírodní vlasová kosmetika pozvednou korunu krásy a rozzáří ji zdravím. Přírodní zubní pasty se postarají o váš úsměv. O perfektní pleť se postarají přírodní krémy na obličej ao podtržení vaší krásy přírodní make-up a dekorativní kosmetika. Existují úžasné přírodní deodoranty a přírodní parfémy, které nedráždí dýchací cesty ani pokožku, ale také přírodní oleje, jako je arganový nebo kokosový olej, které vás překvapí všestrannými účinky. Přírodní kosmetika myslí na životní prostředí v každém ohledu – i obaly přírodní kosmetiky se většinou skládají z rozložitelných a recyklovatelných materiálů, například ze skla, recyklovaných pet materiálů, papíru, kartonu nebo jiných biologicky rozložitelných surovin jako například kompostovatelné obaly z rostlinného materiálu.

Přírodní a BIO tělová kosmetika – hlavní typy

BIO a přírodní mýdla na ruce a tělo

BIO a přírodní sprchové gely, oleje a pěny, mýdla

BIO a přírodní přípravky do koupele, soli do koupele, šumivé bomby do koupele

BIO a přírodní deodoranty a antiperspiranty, parfémy

BIO a přírodní tělové krémy, másla, mléka a šlehané krémy

BIO a přírodní tělové peelingy

Sáhněte po zdravém přírodním mýdle nebo sprchovém gelu! Jsou krásně voňavé a vaše ruce a tělo nejen čistí, ale také ošetřuje. Ať už tuhé nebo tekuté, určitě si najdete produkt, který vyhoví i vám, obzvlášť pokud máte suchou pokožku a potřebujete jemnou péči. Dalším řešením pro suchou pokožku jsou přírodní krémy na tělo i ruce, které chrání před vysycháním a udržují pokožku hebkou a jemnou. Produkty jsou dostupné hned pro několik typů pokožky, tak aby si každý přišel na své.

Přírodní a BIO pleťová kosmetika – hlavní typy

BIO a přírodní čištění pleti, čistící gely, pěny, mléka

BIO a přírodní pleťové krémy, gely, kúry

BIO a přírodní pleťové oleje a odličovací oleje

BIO a přírodní oční krémy

BIO a přírodní masky na obličej

BIO a přírodní pleťová séra, lektvary

Při péči o pokožku je obzvlášť důležité vědět, čím si ji vlastně natíráme a myjeme. Výběr je štědrý – pro citlivou a exponovanou pokožku obličeje nabízí přírodní kosmetika produkty, pro jemné čištění, zkrášlení, výživu i hydrataci.

Problematická pleť vyžaduje individuální přístup. Nečistou pleť umíte hloubkově vyčistit, aniž byste ji iritovali nebo vysušovali. Kromě čištění problematické pleti byste neměli zapomínat ji ani pořádně hydratovat.

I pro zralou pleť má přírodní kosmetika to pravé ořechové – krémy, které tvář vypnou a mají navíc i anti-aging efekt. Dopřejte své zralé pleti sílu přírody!

Přírodní a BIO vlasová kosmetika – hlavní typy

Přírodní a BIO šampony, tekuté šampony, tuhé šampony

Přírodní kondicionéry na vlasy, zábaly, leave-in kondicionéry

Přírodní masky na vlasy, kúry na vlasy

Přírodní barvy na vlasy

Henna na vlasy

Hledáte šampony bez obsahu silikonu? Přírodní produkty péče o vlasy neobsahují silikony ani parabeny a vlasy udržují krásně čisté a voňavé.

Alternativu k běžným šamponům v plastových baleních představují tuhé šampony a kondicionéry. Na pohled působí jako mýdlo a díky své tuhé formě jsou skvělé i na cesty. Jsou lehké a netvoří zbytečný odpad.

Dekorativní přírodní kosmetika

Přípravky přírodní dekorativní kosmetiky dokážou vše, co běžný make-up, s tím, že se zároveň starají o vás io životní prostředí.

Například přírodní makeup dokáže být pro pokožku obličeje vyživující, jelikož často obsahuje zvláčňující oleje a rostlinné suroviny.

Přírodní rtěnky zvyknou být obohaceny o látky jako vitamín E, kokosové máslo či mandlový nebo jojobový olej.

Veganské oční stíny bez syntetických konzervačních látek as přirozeným barevným pigmentem a aloe vera jsou mimo jiné obzvláště jemné k citlivé pokožce víčka, přičemž ji nevysušují.

Podkladová báze z výživných minerálů a extraktů jako broskev, arganový olej či bambucké máslo je ke kůži na obličeje jemná, ale zároveň ji spolehlivě kryje.

Produkty přírodní dekorativní kosmetiky mají také oproti běžné kosmetice řadu výhod: jsou veganské a netestované na zvířatech, prošly testy ekologičnosti a tím představují udržitelnější volbu než běžné kosmetické výrobky, od obsahu až po balení.

Prírodná kozmetika pre mužov

Vášeň pro přírodní produkty a životní prostředí se netýká jen dam, ale i pány. Pro ty máme na e-shopu nabídku hydratačních krémů, sprchových gelů, deodorantů, jakož i potřeb na holení, se kterými mohou hýčkat svou pleť, vlasy i bradu – a také planetu!

Přírodní kosmetika s SPF

Přírodní opalovací krémy používají k ochraně před sluncem minerály, které na pokožce vytvářejí fyzickou bariéru proti slunečním paprskům a UV záření od ní tak odrážejí (az menší části absorbují), díky čemuž pleť zůstává nedotčená a spolehlivě chráněná.

Ve srovnání s nimi se běžné nebo i chemické produkty SPF se sluncem pasují tak, že obsahují aktivní chemické filtry, které UV světlo absorbují, ale neodrážejí, čímž předcházejí poškození kůže.

Přírodní krémy s SPF vyhovují zejména citlivé pokožce, neboť jsou jemnější než chemické opalovací krémy. Chraňte se před sluncem silou přírody a vyberte si jeden z přírodních opalovacích krémů.

Sortiment Soaphoria je natolik bohatý, že věříme, že si na našem eshopu vybere opravdu každý. Množství výrobků je nesmírně univerzálních a tak vhodných pro celou rodinu, což opět dokazuje, že přírodní kosmetika je skvělým řešením šetrným ik životnímu prostředí. Designová mýdélka, šlehané tělové krémy či spousta dalších specialitek, které v běžné drogerii nenajdete, zase představují také ideální tipy na dárky pro Vaše nejmilejší. Díky kosmetice Soaphoria se tedy nejen ptaříte o zdraví své pokožky, pleti či vlasů, ale také radost milované osoby.

Čtěte víceZobrazit méně
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se