KVALITNÍ SUROVINY

VÝBĚR KVALITNÝCH SUROVIN

Když mluvíme o surovinách používaných k výrobě našich produktů, mohli bychom jednoduše říci, že používáme výhradně nejkvalitnější suroviny, avšak to by nebyla celá pravda. Při výběru surovin nám totiž stejně jako na jejich kvalitě záleží i na jejich původu, způsobu jejich zpracování, ale i celkové filozofii, kterou se řídíme jak my, tak i naši dodavatelé, které si pečlivě vybíráme a prověřujeme. Je pro nás velmi důležité znát okolnosti produkce námi využívaných surovin, abychom tak měli jistotu, že ve výsledku splní právě to, co od nich očekáváme a že zároveň nepřispívají k poškozování životního prostředí.

 
nice_picture.jpg

Samozřejmým společným původcem našich surovin je příroda. Nevyužíváme syntetické látky jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty či syntetická barviva a vůně a to platí i pro nekosmetické výrobky pocházející z naší výroby. Například naše svíčky vyrábíme z ekocertifikovaného sójového vosku, který představuje obnovitelný přírodní zdroj. Vůni jim zapůjčují čisté organické aromaterapeutické silice či esenciální oleje a balené jsou přednostně do recyklovaných obalů pocházejících právě z našeho recyklačního programu. Díky použitým surovinám představuje taková svíčka ekologicky přijatelnější alternativu „klasických“ parafínových svíček, které určitým způsobem negativně ovlivňují životní prostředí již samotným způsobem výroby a použitými surovinami a následně také chemickými sloučeninami, které do ovzduší uvolňují při hoření. V případě kosmetických produktů dokážeme sledováním původu našich surovin zajistit například i to, že při pěstování bylinek nebyly používány pesticidy či jiné agresivní chemické látky, které by se (ačkoli v minimálním množství, ale přece) mohly díky surovinám přenést i do hotových výrobků.


Upřednostňujeme proto právě takové suroviny, které pocházejí z kontrolovaných ekologických hospodářství, od dodavatelů, kteří sdílejí environmentální hodnoty a filozofii Soaphorie. Pokud je to možné, vybíráme si lokální dodavatele a vyhýbáme se vícenásobně zpracovávaným surovinám či surovinám, které pro nás nejsou přijatelné z etických důvodů. Příkladem takových surovin jsou suroviny živočišného původu, s výjimkou včelího medu či vosku, které jsou však v našem případě získávány také výhradně etickým způsobem. Z důvodu vysoké popularity palmového oleje jsme se také rozhodli vyhýbat této surovině s nechvalně známým pozadím získávání i zpracovávání. V některých případech si suroviny pořizujeme i sami, pěstujeme například několik druhů bylinek, díky čemuž máme větší kontrolu nad všemi látkami, se kterými přicházejí do styku. Když přijde čas na jejich použití, můžeme mít jistotu, že tyto bylinky jsou čistým přírodním zdrojem, o který bylo pečováno s láskou. Navíc jsou díky vlastní produkci tak čerstvé, jak jen to jde. Čerstvost je pro nás důležitá i v případě těch surovin, které odebíráme od našich dodavatelů.

nice_picture.jpg
 

Upřednostňujeme proto objednávky v menším množství a častěji, než abychom najednou naskladnili „tuny“ surovin, které okamžitě nevyužijeme. Všechny suroviny u nás zároveň procházejí dalším senzorickým testováním a tedy v případě, že by jakákoli z nich ztratila své charakteristické vlastnosti, můžete si být jisti, že tuto surovinu při výrobě vašich oblíbených produktů nepoužijeme. Mnohé z našich nejvyužívanějších surovin, jako jsou organické rostlinné oleje či másla, květinové vody nebo jíly jsou také opatřeny certifikáty. Držiteli těchto certifikátů jsou samotní dodavatelé a suroviny jimi opatřené naleznete ve složeních našich výrobků také označené jako "*certifikovaná organická složka". I díky těmto certifikátům máme jistotu, že naši dodavatelé dbají nejen na etický způsob získávání surovin, ale také na jejich šetrné zpracovávání v zájmu zachování jejich nejvyšší možné kvality a zároveň snížení dopadu své činnosti na životní prostředí.

 
nice_picture.jpg

Právě z tohoto důvodu také upřednostňujeme ruční výrobu namísto složitých technologických postupů s využitím velkého množství strojů, které jsou energeticky náročné a kromě zvyšování uhlíkové stopy také v jisté míře "znehodnocují" kvalitu surovin, obírají je o část vzácných aktivních látek a tím snižují jejich účinnost v samotném produktu. Na tuto skutečnost dbáme i při výběru konkrétních surovin pro receptury produktů. Skvělým příkladem z našeho portfolia je edice Babyphoria věnovaná našim nejmenším, jejichž pokožka vyžaduje obzvláště citlivou péči a proto jsme se rozhodli při tvorbě receptur pro tyto produkty upřednostnit jednodušší suroviny před těmi komplexnějšími, jako například výživné organické oleje či másla a blahodárné rostliny. Také mnohé suroviny, které bychom mohli odebírat od dodavatelů již zpracované, zpracováváme přednostně sami. Věděli jste například, že drtivou většinu vašich oblíbených vůní, které zapracováváme do výrobků, si z organických silic a esenciálních vonných olejů připravujeme sami? V mnoha ohledech jsme jako výrobce samozřejmě usměrňováni také nejrůznějšími směrnicemi či nařízeními kontrolních orgánů.

Pro kosmetický průmysl platí nesmírně přísné legislativní požadavky, jejichž cílem je především chránit zdraví spotřebitele. V rámci těchto nařízení je každý výrobce povinen dbát jak na uvádění informací na etiketě, tak například i na pravdivost všech tvrzení, která o svých výrobcích prezentuje. Následně je již na každém spotřebiteli, aby si zvážil, pro jaké výrobky se rozhodne. Na trhu je nespočet kosmetických výrobků, v zájmu našeho zdraví bychom však měli všichni stejně dbát na správný výběr produktů, které se rozhodneme používat a to jak v případě tělové, vlasové či pleťové péče, tak i v případě jiných doplňkových produktů či produktů dekorativní kosmetiky , kterou aplikujeme na obličej pravidelně až na několik hodin a která, bohužel, v komerčním provedení často iv dnešní době obsahuje tak nebezpečné složky, jakými jsou například těžké kovy. Možná si řekneme, že naše pleť tuto „chemii“ příležitostně zvládne, z dlouhodobého hlediska se však jedná takříkajíc o „časovanou bombu“, která pravidelným používáním naše tělo zaplavuje toxiny.

nice_picture.jpg
 
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se