Panel uživatele

Udržitelný rozvoj – obalová politika

UDRŽITELNÝ ROZVOJ – OBALOVÁ POLITIKA

     Při našem působení se snažíme o co nejvyšší redukci produkovaného odpadu a opětovné využití obalů.

Je pravdou, že využíváme v objemovém vyjádření více plastových obalů, jako skla, není to však náhodou. Při výběru balícího materiálu dbáme o následující: 

  • Ekonomické hledisko – je pro nás velmi důležité, abychom zbytečně nenavyšovali cenu výrobků jen kvůli balicímu materiálu, protože náplň podle nás musí být hodnotnější. Výrobky by měly být cenově dostupné pro široké spektrum zájemců bez ohledu na jejich příjmovou skupinu;
  • Praktičnost – u jednotlivých alternativ zohledňujeme předvídatelná rizika a případné nehody při manipulaci s výrobky, zvláště když jsou s nimi v kontaktu i děti;
  • Ekologické a environmentální hledisko – všechny naše balicí materiály jsou certifikované a vyrobené na území EU. Hledíme i na vhodnost balení kosmetických přípravků bez hrozby kontaminace, proto jsou z recyklovaných a znovu recyklovatelných materiálů, ať už se jedná o sklo, plast či papír; 

      Z naší strany nejde jen o marketingový tah, při samotné tisku etiket využíváme biologicky snadno odbouratelné materiály, ať už mluvíme o materiálu etiket (papír) nebo samotném tiskařském barvivu. 

      Zákazníci možná nemají možnost vidět všechnu naši snahu: veškerý odpad z našich výrobních prostor třídíme, recyklujeme a jsme hrdí na to, že v konečném důsledku produkujeme mnohem nižší množství odpadu než konkurenční společnosti v našem segmentu. 

     Při samotném balení objednávek je naším výplňovým materiálem papír a nikoli syntetická bublinková fólie, která díky současné popularitě internetových obchodů a množství odeslaných balíků dennodenně kontaminuje přírodu. Využíváme papírový materiál a krabice poskytnuté jinými společnostmi, které by byly tak či tak znehodnocené a vyhozené jako odpad. Využitím této balící alternativy nezatěžujeme zbytečně naše životní prostředí a neprodukujeme další odpad. 

    Výrobní, balicí a skladovací prostory byly před časem inovovány, a pokud vše půjde podle naší vize, v budoucnu budeme umět fungovat s téměř nulovým odpadem, což je ve výrobním segmentu unikát. Celkové dokončení rekonstrukce prostor předpokládáme na říjen 2018. 

Vratné obaly

    V případě, že se zákazník rozhodne pro recyklaci a zapojí se do našeho recyklačního programu obalů výrobků Soaphoria, skutečně dokáže udělat něco pro své životní prostředí i peněženku.

Od května 2018 jsme do programu zapojily všechny obaly od našich výrobků. Jako zákazník si za vrácené plastové či skleněné nádobky můžete uplatnit slevu z dalšího nákupu. Hodnota vrácených obalů, a tedy celková částka výsledné slevy smí činit maximálně 25% hodnoty celého nákupu.

OBAL SKLO – 125ml a 255ml – 10 Kč

OBAL SKLO – 50ml – 5 Kč

OBAL PLAST – všechny objemy – 2 Kč

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info