MÁK V KOSMETICE

 


Mák, známý svými krásnými červenými květy a semínky s bohatou historií, nám nabízí mnohem víc, než by se mohlo zdát na první pohled. Tato rostlina, která se tradičně využívá v kuchyni a medicíně, se v posledních letech stává stále populárnější také v kosmetickém průmyslu. Jeho semínka a olej z nich extrahovaný jsou cenné pro své výživné a regenerační vlastnosti, které mohou přinést benefity pro kůži a vlasy. V tomto článku se podíváme na to, jak může mák přispět k naší kráse a pohodě, a odhalíme některé z jeho tajných vlastností a využití v kosmetice.
POČÁTKY VYUŽÍVÁNÍ MAKU PRO KOSMETICKÉ ÚČELY

Přesné datum, kdy se mák začal používat v kosmetice, není snadné určit, neboť tato rostlina má dlouhou historii využívání v různých oblastech, včetně medicíny a vaření. Nicméně, historické záznamy naznačují, že oleje a extrakty z máku byly používány pro jejich léčivé a kosmetické vlastnosti již ve starověku. Například ve starověkém Egyptě byla maková semínka pravděpodobně používána k výrobě olejů a balzámů pro pokožku.

V současnosti se mák a jeho deriváty využívají v kosmetickém průmyslu na širokou škálu produktů, včetně krémů, šamponů, balzámů a sér. Tyto produkty jsou cenné pro své hydratační, výživné a regenerační vlastnosti, které mohou přispět ke zdraví pokožky a vlasů. Vzhledem k rostoucímu zájmu o přírodní a udržitelnou kosmetiku se očekává, že využití máku v této oblasti bude nadále růst.

 
 

 

VYUŽITÍ MAKU V KOSMETICE – VŠE O MAKOVÉM OLEJI

Makový olej je cenný pro své bohaté výživné složení a mnohostranné využití v péči o krásu. Předtím, než jej zařadíte do své běžné rutiny, byste měli vědět několik klíčových informací:

Makový olej je bohatý na:
Esenciální Mastné Kyseliny: Například omega-3 a omega-6, které jsou důležité pro hydrataci a regeneraci pokožky.
Vitamíny: Obsahuje vitamíny A, E a K, které mají antioxidační a regenerační vlastnosti.
Minerály: Makový olej obsahuje také minerály, které jsou prospěšné pro pokožku.

Výhody:
Hydratace: Vhodný pro suchou a dehydrovanou pokožku, jelikož poskytuje hloubkovou hydrataci.
Regenerace: Pomáhá v boji proti známkám stárnutí a podporuje obnovu pokožky.
Protizánětlivé Účinky: Zklidňuje podrážděnou a citlivou pokožku.
Výživa vlasů: Posiluje a revitalizuje vlasy, dodává jim lesk a měkkost.

Aplikace:
Pokožka: Může být aplikován přímo na pokožku nebo smíchán s oblíbeným krémem.
Vlasy: Může být použit jako olejová maska před umytím vlasů nebo jako sérum na konečky vlasů.
Nehty: Posiluje nehty a hydratuje kutikulu.

Upozornění:
Test Citlivosti: Před první aplikací proveďte test citlivosti, abyste vyloučili alergickou reakci.

Kvalita: Vybírejte olej, který je 100% čistý a přírodní, bez přídavků a konzervačních látek.

Skladování: Skladujte v tmavém a chladném prostředí, mimo dosah přímého slunečního světla.


Makový olej je vyjímečným doplňkem k péči o krásu díky svým výživným a regeneračním vlastnostem. Pokud jej začleníte správně a s odborností, může přinést viditelné výhody pro vaši pokožku a vlasy.
 


ÚČINKY MAKOVÉHO OLEJE V KOSMETICE

Mák, konkrétně olej získaný z jeho semen, má v kosmetice několik pozitivních účinků. Zde jsou některé z nich:

Hydratace: Makový olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které pomáhají hydratovat a udržovat vlhkost pokožky, což je obzvláště prospěšné pro suchou a citlivou pokožku.

Regenerace: Olej obsahuje antioxidanty, které podporují regeneraci buněk a mohou pomoci v boji proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek.

Změkčení a vyhlazení: Díky obsahu mastných kyselin a vitamínů makový olej pokožku změkčuje a vyhlazuje, zatímco zlepšuje její elasticitu a pevnost.

Protizánětlivé účinky: Mák má přirozené protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zklidnit podrážděnou a zarudlou pokožku.

Výživa vlasů: Makový olej může být také použit na vlasech, kde pomáhá posilovat vlasová vlákna, zlepšovat lesk a bojovat proti suchosti a poškození.

Zlepšení bariérové funkce pokožky: Esenciální mastné kyseliny v makovém oleji mohou posilovat bariérovou funkci pokožky, což pomáhá chránit ji před škodlivými environmentálními faktory.

Tyto účinky makového oleje dělají tento přírodní produkt oblíbenou součástí mnoha kosmetických výrobků určených k péči o pokožku a vlasy.

POPPY – VÝJIMEČNÁ PLEŤOVÁ PÉČE S VÝJIMEČNÝMI ÚČINKAMI MAKOVÉHO OLEJE

V Soaphorii si dáváme záležet na tom, abychom vám i vaší pleti nabídli jen to nejlepší. Ověřené tradiční přírodní ingredience, které jsou dlouhodobě využívány v péči o pokožku i vlasy, jsou stejně cenné jako novodobé aktivní látky, které aktuálně hýbou světem kosmetiky. I proto jsme se rozhodli oživit tradici využívání našich lokálních surovin a vytvořili unikátní produkty pleťové péče pod značkou Poppy. To nejlepší, co vám může makový olej poskytnout, jsme ukryli do 3 produktů, které čekají už jen na to, kdy je konečně vyzkoušíte

- BEAUTY ME! Hydratační ochranný krém pro všechny typy pleti, proti známkám stárnutí a pro dokonalou šťavnatost pleti za všech okolností.
- CORRECT ME! Liftingové pleťové sérum pro obnovu elasticity a tonu pleti, pozvednutí přirozené krásy a rozzáření celkového vzhledu.
- CLEAR ME! Čistící a odličovací balzám unikátní a nesmírně příjemné konzistence pro dokonale čistoučkou a jemňoučkou tvářičku v každém věku!
Zaujalo vás toto téma a toužíte se o něm dozvědět ještě víc?
Pro všechny poznání chtivých Soaphoristů nabízíme také výběr dalších výživných zahraničních zdrojů souvisejících s obsahem článku:
Poppy Seeds - Uses, Side Effects and More
Poppy seed oil: Benefits and uses
21 Amazing Benefits Of Poppy Seeds, Nutrition, & Side Effects

 

 


Podobné produkty
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se