JOJOBOVÝ OLEJ

JOJOBOVÝ OLEJ

Jojobový olej je jedním z nejcennějších olejů využívaných v kosmetických procedurách. Říká se mu také tekuté zlato. Vhodný je na pleť i na vlasy.

JOJOBOVÝ OLEJ - co to je?

Jojobový olej pochází z rostliny Simmondsia chinesis, která je stále zeleným kerem a pochází z Arizony. Jeho semena připomínají kávová zrna. Jojoba je známá vysokou produkcí vysokomolekulárních esterů, které jsou podobné těm, které produkují lidské mazové žlázy. Je jen k zevnímu použití, protože lidským tělem přechází v nezměněném stavu.
O jojobovém oleji se říká, že je vosk, který je tekutý, a proto připomíná olej. Je vhodný pro všechny typy pokožky, protože je podobný látkám, které produkuje lidské tělo. Podle některých zdrojů má dokonce přirozený ochranný UV filtr. Ten je však jen o hdonotě 3 - 4, proto na něj rozhodně nelze spoléhat, pokud plánujeme trávit čas na sluníčku. Olej se do pokožky skvěle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Po použití ji zanechává sametově jemnou.

JOJOBOVÝ OLEJ – čím je výjimečný?

Obsahuje zejména nenasycené mastné kyseliny a vitamín E, jakož i množství výživných látek, stopových prvků či minerálů. Všechny tyto látky skvěle pronikají přes kůži až ke spodním vrstvám pokožky a regenerují ji zevnitř. Zajímavou vlastností je obsah přirozeného UV filtru. Na jojobový olej se sice nelze spoléhat při vysokých teplotách a ostrém slunci. Vhodně ochrání při krátkém pobytu v zahradě nebo jen při malé procházce ve městě. Jako bonus navíc příjemně voní. Tenká vrstva bude působit jako ochranný filtr. Po zahřátí se může aplikovat i během masáže, kdy má detoxikační účinky. V krizové situaci pomůže i při odstraňování make-upu.
 

JOJOBOVÝ OLEJ VE PÉČI O VLASY

Jmenování pozitivních vlastností nemůžeme tentokrát začít nikde jinde než u vlasů. Na ty má totiž nejlepší vliv. Je dokonce velmi vyhledávaným zbožím u mužů, neboť zabraňuje tvorbě plešiny. Stačí si ho vmasírovat do problematických partií a nepříjemná zkušenost se zase o něco oddálí. Z této řady pro vašeho partnera můžete vytěžit samozřejmě i vy. Jojobový olej používejte například v přechodném období, kdy vám častěji vypadávají vlasy.

Snažte se jej nanést spolu s domácí maskou a nechat působit pro zlepšení vzhledu. Pokud vás trápí suché a roztřepené konečky, vetřete si je jen do této části. Menší množství můžete použít i místo kondicionéru. Vlasy budou zářivější a pevnější.

Pokud hledáte velkého pomocníka pro své vlasy, sáhněte právě po jojobovém oleji. Dobří kadeřníci vědí, že pár kapek jojobového oleje dodá vlasům jemnost, hebkost a navrátí jim skutečně oslnivý lesk. S oblibou také tento fakt využívají ve svých salonech.
 

JOJOBOVÝ OLEJ JAKO BIO PLEŤOVÝ OLEJ

Akné a uhrovité vyrážky trápí zejména mladé lidi v teenagerském věku. Vynikajících výsledků dosáhnete právě při používání jojobového oleje. Jeho konzistence se totiž více podobá tužšímu loji a proto vhodně působí na pleť. Zároveň ji odmašťuje a dodává jí dostatek přírodních živin. Také má vysoký obsah vitamínu E a pestré složení minerálů. Pokožku vyhladí, ošetří i zregeneruje. Vyznačuje se schopností udržovat přirozenou vlhkost pokožky. Vyhlazuje drobné vrásky, pokožku hydratuje a působí hojivě. Pomáhá při silně popraskané pokožce, popáleninách nebo menších rankách. Pleť se uklidní a začne se regenerovat. V zimě je dobrý na suché popraskané rty. Můžete se jím natřít i preventivně místo pomády.

POUŽITÍ JOJOBOVÉHO OLEJE

- Během ošetřování vlasů
- Na aknózní pleť
- K hydratování
- Na popraskané rty
- Namísto opalovacího krému
- Při koupání v moři a v bazénu

 Zaujalo vás toto téma a toužíte se o něm dozvědět ještě víc?
Pro všechny poznání chtivých Soaphoristů nabízíme také výběr dalších výživných zahraničních zdrojů souvisejících s obsahem článku:
- An updated review on efficacy and benefits of sweet almond, evening primrose and jojoba oils in skin care applications
- Natural oils for skin-barrier repair: ancient compounds now backed by modern science
- 13 Reasons to Add Jojoba Oil to Your Skin Care Routine
 
Podobné produkty
Podobné články
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se