ROSTLINNÉ OLEJE NADEVŠE

ROSTLINNÉ OLEJE NADEVŠE

Dokud neokusíte účinky 100% čistých rostlinných olejů na vlastní kůži, neuvěříte, s čím vším vám dokáží pomoci. Přestože si rostlinné oleje v posledním období získávají stále více příznivců a někteří z nás na ně nedají dopustit dokonce natolik, že ze svých koupelnových poliček zcela eliminovaly některé druhy kosmetických produktů, které oleje dokážou nahradit, stále se najdou i tací, kteří se používání olejů na pleť či pokožku brání a neodváží se je vyzkoušet. Věříme, že po přečtení tohoto příspěvku naleznete odvahu i vy a necháte se přesvědčit silou olejů na vlastní kůži.

Abychom však nepředbíhali, pojďme si na začátek říci něco o tom, co vlastně rostlinné oleje jsou. V kosmetickém průmyslu rozlišujeme dva typy olejů a to panenské oleje a maceráty.

Kvalita na dosah


Panenské oleje přestavují 100% jednosložkové produkty - za studena lisované oleje. Nejznámějším panenským olejem je pravděpodobně olivový olej, který jistě znáte nejen z kosmetických přípravků, ale také z kuchyně. Tyto oleje jsou díky šetrnému způsobu zpracování vysoce kvalitní a také obsahují vysoký podíl nejrůznějších vitamínů, minerálů a aktivních látek. Maceráty představují výluhy částí rostlin v olejovém nosiči. Takovým olejem je například levandulový olej, který se připravuje macerováním, tedy ponořením květů levandule do nosného oleje po dobu několika týdnů. Při správném uskladnění a dodržení několika kroků se vzácné účinné látky přenesou z rostlinky do olejového nosiče, který po scezení nazýváme macerátem. Maceráty tímto způsobem získávají úžasné vlastnosti rostlin, ze kterých nelze olej vyrobit.
 
Podle konkrétního duhu oleje jsou bez rozdílu panenské oleje a maceráty vhodné pro použití na pleť, tělo i vlasy. Světlými výjimkami jsou oleje, jejichž koncentrace je příliš vysoká a proto se jejich používání doporučuje jen lokálně, popřípadě v kombinaci s nosným olejem. Takovým olejem je například velmi známý a populární čajovníkový olej, jinak nazývaný také tea tree.

Kvalita rostlinných olejů velmi závisí na způsobu zpracování, jelikož se však jedná o přírodní produkt, vliv na ni má i samotná kvalita použitých rostlin. Příroda je mocná čarodějnice, nedokáže však vytvořit vždy navlas stejnou rostlinku, proto se i oleje v závislosti na dodavateli a konkrétní zpracované úrodě mohou jemně lišit.

Rozdíly pozorujeme nejčastěji ve zbarvení oleje. V široké škále rostlinných olejů najdeme barvy od téměř průhledné, přes světlejší žlutou, medovou, oranžovou, výrazněji nazelenalou až po tmavé odstíny modré či fialové, samozřejmě v závislosti na konkrétní zpracované rostlině. Proto se není třeba obávat, pokud jste váš oblíbený olej dosud nakupovali krásné zlatavé barvy a najednou se dostanete ke stejnému olejíčku zbarvenému do zelena či oranžova, tyto krásné přírodní barevné škály kvalitu oleje neovlivní.

Správný výběr


Na co byste si ovšem měli dát pozor, je správný výběr oleje dle vašeho typu pleti, pokožky či vlasů. Na trhu jsou dostupné desítky druhů olejů, proto se nemusíte strachovat, že byste si z široké nabídky nedokázali vybrat. Pro mastnější typy pokožky jsou vhodné oleje sušší, jako je například olej z hroznových jader, z meruňkových jader, makadamiový olej a mnohé další rychle se vstřebávající oleje. Pro ošetření pokožky trpící dehydratací sáhněte po výživnějších typech olejů, jako je arganový, šípkový, levandulový. psoriáza či rosacea. Vyživí také vlasy a vlasovou pokožku, pomohou proti vypadávání či oživí zničené vlasové konečky.

Ať už se rozhodnete rostlinné oleje vyzkoušet použít namísto pleťového krému či séra, nebo upřednostníte jejich použití jako vlasovou masku, zábal, či celotělový masážní a vyživující olej, věříme, že účinky, které se dostaví již po chvilce pravidelného používání, vás přesvědčí o kvalitách organických olejů a stanete se na nich stejně závislí, jako ti největší milovníci organických produktů.

 

 
Zaujalo vás toto téma a toužíte se o něm dozvědět ještě víc?
Pro všechny poznání chtivých Soaphoristů nabízíme také výběr dalších výživných zahraničních zdrojů souvisejících s obsahem článku:
- Natural Based Cosmetic Oils, Waxes, and Essential Oils
- 5 oils that can work wonders for skincare routine, and why
- Your Complete Guide to Using Natural Oils On Hair
Podobné produkty
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se