Jak správně pečovat o svou milovanou svíčku

Jak správně pečovat o svou milovanou svíčku

Myslíš si, že svíčka nepotřebuje Tvou lásku a péči? Opak je pravdou, pokud si přeješ, aby Tě mohla obdarovat svým hřejivým světlem a kouzelnou vůní. Všechno kolem Tebe, ať už je to živý tvor nebo jednoduchý předmět, si zaslouží Tvou pozornost. V naší nabídce najdeš hned několik typů svíček. Můžeš si tak vybrat právě tu podle svého gusta, jejíž základ tvoří: - sojový vosk s dřevěným knotem (eko, bez GMO, vegan), - tradiční včelí vosk se speciálním bavlněným knotem (eko, bez GMO, non-vegan), - lokální slunečnicový vosk s bavlněným knotem (eko, bez GMO, vegan).Zrození Tvé milované svíčky


Vosk opatrně zahříváme na optimální teplotu v nádobě s dvojitým dnem, aby se do něj dobře vmíchávala vonná kompozice či minerální barvivo, ale zároveň také abychom předcházeli prasklinám na povrchu svíčky. Připravenou směs s největší pokorou ručně vléváme do skleněných obalů předem opatřených knotem. Právě ruční výroba zaručí tu nejvyšší kvalitu a originalitu. Některé svíčky jsou zkrášleny sušenými květinami či bylinkami, jiné skrývají svou krásu v jednoduchosti. Nejpodstatnější však je, že neobsahují syntetické a toxické látky jako např. parafín, parfemaci či umělá barviva. Po určité době vylitá svíčka krásně ztuhne a je připravena vydat se na dobrodružnou cestu za Tebou.

Příchod do nového domova

Obdržením svíčky už vkládáme její tělo i duši do Tvých rukou. Před samotným zapálením, prosím, najdi pro ni vhodné místo, které disponuje dostatečně tepelně odolným povrchem, je chráněno před průvanem a dostatečně vzdáleno od lehce zápalných předmětů a možných rychle vznítivých zdrojů. Uchovávej ji mimo dosah ratolestí a domácích mazlíčků. První zapálení svíčky musí trvat minimálně 10 - 15 vteřin, někdy i více, aby se knot pořádně rozpálil a zkrátil se na správnou délku (přibližně 3-5 mm). Po zapálení nenech však svíčku hořet delší dobu než 4 hodiny v kuse. Hořící svíčku nikdy nenechávej bez dozoru.

 

Pro optimální výdrž

Vychutnávej jí blaho při každém použití minimálně do doby roztavení souvislé vrchní vrstvy vosku. Podle potřeby můžeš průběžně zkracovat délku knotu. Čím déle totiž svíčka hoří, tím delší je knot, větší plamen a šance, že svíčka zakouří. Zastřiháváním knotu a správnou péčí zajistíš dlouhou životnost svíčky i správnou intenzitu jejího hoření. Pro Tvou bezpečnost doporučujeme pořídit si užitečnou věcičku v podobě zastřihovače knotu. Při krátkém zapálení však knot nezastřihni, protože menší plamínek nestihne roztát vosk po okraj svíčky a může se vytvořit prohlubeň až tunel.

Před každým opětovným zapálením zkrať lehce odlomitelnou část knotu a naplno si vychutnej nepopsatelné kouzlo své svíčky. Nikdy nedovol, aby Tvá svíčka dohořela až do úplného konce a při každém hoření dbej maximální opatrnosti při manipulaci. Po dohoření prosím mysli i na své životní prostředí a neodhazuj skleněný obal. Stačí ho umýt a můžeš ho opětovně využít pro různé jiné způsoby.

Zaujalo vás toto téma a toužíte se o něm dozvědět ještě víc?

Pro všechny poznání chtivých Soaphoristů nabízíme také výběr dalších výživných zahraničních zdrojů souvisejících s obsahem článku:

- Easy tips for maintaining your candles

- Indoor Air Pollution: A Comparison Of Fine Particulate MatterEmissions From Paraffin And Soy Candles

- Candle Care

 

Podobné produkty
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se