Panel uživatele

Jak správně pečovat o svou milovanou svíčku

Myslíš si, že svíčka nepotřebuje tvou lásku a péči? Opak je pravdou, pokud si přeješ, aby Tě mohla obdarovat svým hřejivým světlem a kouzelnou vůní. Vše kolem Tebe, ať už je to živý tvor nebo jednoduchý předmět, si zaslouží tvou pozornost. V naší nabídce najdeš hned několik typů svíček.

Jak správně pečovat o svou milovanou svíčku

Myslíš si, že svíčka nepotřebuje tvou lásku a péči? Opak je pravdou, pokud si přeješ, aby Tě mohla obdarovat svým hřejivým světlem a kouzelnou vůní. Vše kolem Tebe, ať už je to živý tvor nebo jednoduchý předmět, si zaslouží tvou pozornost. V naší nabídce najdeš hned několik typů svíček. Můžeš si tak vybrat právě tu podle svého gusta, jejíž základ tvoří: - Sójový vosk s dřevěným knotem (eko, bez GMO, vegan), - Tradiční včelí vosk se speciálním bavlněným knotem (eko, bez GMO, non-vegan), - Lokální slunečnicový vosk s bavlněným knotem (eko, bez GMO, vegan).

Jak správně pečovat o svou milovanou svíčku

Zrození Tvé milované svíčky

Vosk opatrně zahříváme na optimální teplotu v nádobě s dvojitým dnem, aby se do něj dobře smíchala vonná kompozice či minerální barvivo, ale zároveň také abychom předcházeli prasklinám na povrchu svíčky. Připravenou směs s největší pokorou ručně vléváme do skleněných obalů předem opatřených knotem. Právě ruční výroba zaručí tu nejvyšší kvalitu a originalitu. Některé svíčky jsou zkrášleny sušenými květinami či bylinkami, jiné skrývají svou krásu v jednoduchosti. Nejpodstatnější však je, že neobsahují syntetické a toxické látky jako např. parafín, parfemaci či umělá barviva. Po určité době vylita svíčka krásné ztuhne a je připravena vydat se na dobrodružnou cestu za Tebou.

Příchod do nového domova

Obdržením svíčky už vkládáme její tělo i duši do Tvých rukou. Před samotným zapálením prosím najdi pro ni vhodné místo, které disponuje dostatečně tepelně odolným povrchem, je chráněno před průvanem a dostatečně vzdálené od snadno vznětlivých předmětů a rychle vznětlivých zdrojů. Uchovávej ji mimo dosah ratolestí a domácí mazlíčky. První zapálení svíčky musí trvat minimálně 10 - 15 sekund, někdy i více, aby se knot pořádně rozpálil a zkrátil se na správnou délku (přibližně 3-5 mm). Po zapálení nenech však svíčku hořet delší dobu než 4 hodiny v kuse. Hořící svíčku nikdy nenechávej bez dozoru.

Pro optimální výdrž

vychutnávej její blaho při každém použití minimálně do doby roztavení souvislé vrchní vrstvy vosku. Podle potřeby můžeš průběžně zkracovat délku knotu. Čím déle totiž svíčka hoří, tím delší je knot, větší plamen a šance, že svíčka zakouří. Zastřihováním knotu a správnou péčí zabezpečíš dlouhou životnost svíčky i správnou intenzitu jejího hoření. Pro Tvou bezpečnost doporučujeme pořídit si užitečnou věcičku v podobě zastřihovače knotu. Při krátkém zapálení však knot nezastřihuj, protože menší plamínek nestihne roztát vosk po okraj svíčky a může se vytvořit prohlubeň až tunel. Před každým opětovným zapálením zkrať snadno odlomitelnou část knotu a naplno si vychutnej nepopsatelné kouzlo své svíčky. Nikdy nedovol, aby Tvá svíčka dohořela až do úplného konce a při každém hoření dbej na maximální opatrnost při manipulaci. Po dohoření prosím mysli i na své životní prostředí a neodhazuj skleněný obal. Stačí ho umýt a můžeš ho znovu využít na různé jiné způsoby.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info