10 odkrytých skincare tajemství pro zdravěji vypadající pleť

 

1 Používejte kvalitní krém s SPF každý jeden den
  Aplikujte opalovací krém každý den předtím, než vyjdete ven. Opalovací krém je nejlepším prostředkem, jak si zachovat mladistvý vzhled a předcházet vzniku známek stárnutí. Nejenže opravdu dokáže zpomalit stárnutí pleti, kromě toho může také pomoci předcházet rakovině kůže. Hledejte opalovací krém, který nabízí širokospektrální ochranu, SPF 20 (nebo vyšší) a šetrné přírodní složky. I když je důležité chránit pokožku kojenců před sluncem, nezapomínejte, že obecně se doporučuje aplikovat opalovací krém POUZE dětem ve věku 6 měsíců a více. Menší dětičky a jejich extrémně citlivou pokožku bychom slunci neměli vystavovat vůbec.
2 Nekuřte a vyhýbejte se toxickým látkám z prostředí
Kouření urychluje, jak rychle stárne vaše pokožka. Pokud kouříte, vaše rány se budou také déle hojit. A výzkum ukazuje, že kouření zhoršuje některá kožní onemocnění, včetně psoriázy a ekzémů. Rovněž negativní vliv na pokožku může mít také znečištěné prostředí. Zejména městský vzduch je nasycen výpary a znečišťujícími látkami, které lze na první pohled nevidět, avšak naše pokožka je vnímá a mají na ni velký vliv. Používejte proto přípravky na ochranu před okolním prostředím, jako Antipollution sérum, které pomůže pokožce i v městském prostředí zůstat v pohodě.
 
3 Dbejte na prevenci
Nezanedbávejte samovyšetření kůže, které vám může pomoci včas odhalit rakovinu kůže. Včasně diagnostikována je dobře léčitelná. Pokud si všimnete na své pokožce místo, které se liší od ostatních, nebo takové, které se mění, svědí nebo krvácí, domluvte si schůzku s dermatologem. Rovněž dbejte na změny v pigmentaci pokožky, které také mohou předznamenávat vážnější problémy.

 
 

4 Toužíte-li vypadat opáleně, upřednostněte tónovací přípravky
Chcete-li vypadat opáleně, použijte přípravek, který tónuje vaši pokožku. Kdykoli se opalujete uvnitř nebo venku, vaše pokožka předčasně stárne. Vždy proto dbejte na používání ochranných přípravků s SPF. Tónovací přípravek vám může poskytnout požadovaný vzhled bez rizika poškození pokožky vlivem slunečního záření. Aby byla vaše pokožka zdravá, chcete ji chránit před sluncem i při použití aktivátoru opálení a nezanedbejte také ochranu před modrým světlem.

5 Používejte produkty péče o pleť, které odpovídají potřebám vaší pleti.
Víte, jaký je váš typ pleti? Mastná, suchá, normální, smíšená nebo citlivá? Máte kožní onemocnění? Používání produktů vytvořených pro potřeby vaší pokožky pomůže vaší pokožce vypadat a cítit se co nejlépe.

6 Odolejte nutkání drhnout pokožku
Pokud jste se velmi zpotili nebo máte vážné návaly akné, může se zdát přirozené, že si pokožku při čištění intenzivně drhnete. V žádném případě to však pokožce neprospívá. Ve skutečnosti způsobíte více škody než užitku. Drhnutí stejně jako používání agresivních komerčních čističů dráždí vaši pokožku, což může zhoršit jakýkoli stav pokožky, včetně akné. Upřednostněte proto jemné čistící přípravky na přírodní bázi vytvořené dle potřeb vaší pleti.

 


 7 Umyjte si tvář při probuzení, před spaním a po zpocení
Mytí a důkladné čištění pokožky byste měli absolvovat vícekrát za den, nejen večer před spaním. Po probuzení odstraňuje nečistoty a bakterie, které se usazují na vaší tváři během spánku. Před spaním chcete odstranit make-up a nečistoty, jako je smog, kouř nebo špína, které se mohly dostat na vaši kůži. Vyskládejte si denní rutinu a večerní rutinu podle potřeb vaší pleti. Používejte jemná čistící mléka, pěny, tonika či hydroláty a nezanedbávejte ani správný výběr pleťového krému či séra, který vaší pokožce dodá vše, co právě potřebuje.

8 Čistěte pleť šetrně
  Jemné čištění pomáhá pokožce vypadat co nejlépe. Chcete-li jemně očistit obličej, navlhčete jej vlažnou vodou. Potom naneste jemný čistící prostředek, jemně jej nanášejte krouživými pohyby konečky prstů. Dokončete úplným opláchnutím čisticího prostředku a pokračujte se svou rutinou. Vyhýbejte se ve složeních látkám jako jsou sulfáty, silikony, parabeny, ropné deriváty a různé syntetické přísady.

9 Vyhýbejte se stresu
Objevení zdravých způsobů, jak zvládat stres, může pomoci i vaší pokožce. Některá kožní onemocnění jako psoriáza a atopická dermatitida (ekzém) se často objeví poprvé, když se někdo cítí skutečně vystresovaný. Stres může také způsobit vzplanutí mnoha kožních onemocnění, včetně akné, ekzému, psoriázy a rosacey. Dopřejte si dostatek odpočinku, zapalte oblíbenou svíčku, absolvujte blahodárnou koupel. Nebo vsaďte na účinky aromaterapie a mějte vždy po ruce oblíbený roll on.

10 Pokud se vám na vaší pokožce něco nelíbí, navštivte dermatologa s certifikací
Pokud jde o naši pokožku, odborníci jsou dermatologové. Tito lékaři diagnostikují a léčí tisíce různých kožních onemocnění. Mají také odborné znalosti potřebné k tomu, aby pomohly lidem bezpečně omladit pokožku a starat se o ni. Dobrý dermatolog může také za pomoci kosmetických produktů a procedur v relativně krátké době neuvěřitelně zlepšit zdraví vaší pleti. Pokud si proto nejste jisti, co se s vaší pokožkou děje, neváhejte s návštěvou specialisty, abyste předešli možným problémům v budoucnosti.
Zaujala vás táto téma a túžite sa o nej dozvedieť ešte viac?
Pre všetkých poznania chtivých Soaphoristov ponúkame tiež výber ďalších výživných zahraničných zdrojov súvisiacich s obsahom článku:
- Secrets We Bet You Didn’t Know About…until Now!
- Clear, Healthy Skin
- 12 Glowing Skin Secrets of Celebrities That You Need to Know!

 

 

Podobné produkty
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se