Nejužitečnější tipy pro péči o poškozené vlasy

1. Dbejte na výživnou stravu
Věřte nebo ne, to, jak vaše vlasy vypadají, rostou a jak se cítíte, je primárně spojeno s věcmi, které jíte. Vaše vlasové kořínky potřebují správnou výživu, aby mohly vytvářet silné a zdravé vlasy, které z nich vyrůstají. Kořínky vlasů můžete nakrmit různými vlasovými ampulemi – což je skvělé! – ale hlavní zdroj výživy pochází zevnitř. Abyste si udrželi zdravé vlasy, jezte zdravou a výživnou stravu s množstvím bílkovin, vitamínů, minerálů a zdravých tuků.
2. Vždy používejte kondicionér na vlasy
Toto je jeden z nejdůležitějších tipů pro zkrášlování vlasů na světě. Vlasy po umytí šamponem vždy ošetřete kondiconérem. Díky kondicionéru budou vaše vlasy nejen jemnější a lesklejší, ale díky dobře sestavené kondicionační kúře budou také pružnější a tak méně náchylné k lámání. Používáním kondicionéru se zlepšuje také celkový vzhled vlasů.

3. Volte vlasovou péči bez chemikálií
Řekněme si více o chemikáliích ao tom, jak mohou způsobit poškození vlasů. Jedním z hlavních důvodů, proč se naše vlasy stávají matnými, suchými, křehkými a poškozenými, je množství chemikálií, které se přidávají do (většiny) komerčních šamponů. Sodium Laureth Sulfate naleznete téměř v každém šamponu a vlasy velmi vysušuje. Navíc silikony, které se skrývají ve většině komerčních vlasových kondicionérů, balzámů a masek, jen předstírají vzhled zdravých vlasů – ale časem způsobují velké škody.
Chtěli byste vidět, jak vaše vlasy ožijí a stanou se zdravějšími? Investujte do produktů péče o vlasy, které neobsahují agresivní chemikálie. Namísto silikonů si vybírejte masky na vlasy, které jsou naplněné výživnými oleji a rostlinnými výtažky. Může chvíli trvat, než vaše vlasy zesílí, ale skutečně se uzdraví, místo aby jen maskovaly problém suchých, lámavých nebo krepovitých vlasů.

4. Buďte opatrní s barvami na vlasy
Pokud si pravidelně barvíte vlasy, upravujete si jen kořínky nebo celou délku vlasů? Barvy na vlasy jsou notoricky známé a využívané k tomu, abyste vypadali velkolepě, ale také mají svoji temnou stránku. Mohou vašim vlasům velmi uškodit a zanechat je porézní a suché. Pokud si musíte upravit kořínky, dotkněte se kořínků a na zbytek vlasů použijte kúru pro tónování barev. Tímto způsobem si uchováte co nejvíce vlhkosti a pořád budete vypadat skvěle! Případně zapomeňte na komerční barvy a vsaďte na barvicí směsi z henny.

5. Zařaďte oleje do rutiny péče o vlasy
Zamilovat se do vzácných olejů pro péči o vlasy je jedním z našich oblíbených zkrášlovacích tipů na vlasy, které prostě nemůžeme nechat bez zmínky. Když začnete používat různé olejové kúry na vlasy, vyřešíte spoustu problémů!
Na vlasy můžete použít téměř jakýkoli olej, ale obecně doporučujeme zejména tyto: kokosový olej, olivový olej, sezamový olej, lněný olej, hroznový olej, mandlový olej nebo bambucké máslo.

6. Minimalizujte svou kadeřnickou rutinu
Každý nástroj a produkt pro úpravu vlasů, který používáte, může způsobit, že vaše vlasy budou nešťastné. Teplo, fixační stylingové produkty a silikonem naplněné „tekuté krystaly“ – to vše vám pomůže vypadat skvěle, ale ve skutečnosti mohou vaše vlasy vysušit. Pokud můžete, snažte se co nejvíce minimalizovat rutinu péče o vlasy. Opravdu si potřebujete natáčet vlasy každý druhý den? Můžete jednou za čas vynechat žehličku na vlasy? Bylo by to tak špatné, kdybyste nepoužili lak na vlasy?
7. Opatrně češte
Pokud jste požádali svou babičku o tipy na krásu vlasů z jejích dob, pravděpodobně by vám řekla, abyste si před spaním vyčesali vlasy 100krát. V minulosti to byl velmi populární nápad a mnoho žen mu věřilo. Neexistuje však žádný vědecký důkaz, že jeho nápad na péči o vlasy funguje. Ve skutečnosti příliš časté kartáčování a tahání za vlasy může oslabit vlasy a způsobit jejich lámání, zvláště pokud jsou vaše vlasy suché nebo kudrnaté. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, češte si vlasy maximálně 3krát denně.

8. Sušte si vlasy přirozeně, kdykoli je to možné
Toto je jeden z jednoduchých tipů na krásu vlasů, který může časem poskytnout neuvěřitelné výsledky. Zůstanete den nebo dva doma? Udělejte svým vlasům laskavost a nechte je vyschnout na vzduchu. Vaše vlasy možná nebudou vypadat tak upravené a lesklé jako po fénování, ale vyhnete se tak dávce tepla, při které se vlhkost z vlasů odpaří.

9. Pečujte o pokožku hlavy
Stejně jako výživa je nezbytná pro zdravé kořínky, pro vlasy je důležitá péče o pokožku hlavy. Skvělý nápad je jednou za čas použít peeling na pokožku hlavy a provést ošetření pokožky hlavy pomocí různých olejů, abyste se ujistili, že i vlasová pokožka je zdravá. Zároveň pomůžete předcházet lupům, minimalizujete vypadávání vlasů a také podpoříte růst vlasů!

10. Chraňte své vlasy před UV zářením
Všichni jsme náchylní k poškození sluncem a naše vlasy nejsou výjimkou. To je důvod, proč poslední z našich tipů na krásu vlasů zahrnuje pokrývku hlavy a vyhýbání se přímému pobytu na sluníčku!
Zaujala vás táto téma a túžite sa o nej dozvedieť ešte viac?
Pre všetkých poznania chtivých Soaphoristov ponúkame tiež výber ďalších výživných zahraničných zdrojov súvisiacich s obsahom článku:
- Top Hair Care Tips Straight From The Experts
- 19 Hair Care Tips
- How to Maintain Healthy Hair: 7 Hair Care Tips You'll LovePodobné produkty
Zavřít
Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Navigace

Nastavení

Více detailů
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet pokud si chcete uložit oblíbené položky.

Přihlásit se

Vytvořte si účet, pokud si chcete používat seznamy přání.

Přihlásit se