CZ MAPA hodnoty.png

      Nezáleží nám jen na tom, co děláme. Důležité je také to, jak to děláme. Vždy, když se člověk rozhodne něco dělat, má na výběr několik různých alternativ, jak bude ke své činnosti přistupovat. Někteří dají na rady jiných a sáhnou po "ověřené" nejjednodušší či nejrychlejší cestě. Další se požadovaných výsledků snaží dosáhnout taktéž několika roky ověřenou metodou pokus-omyl. Najdou se také ti, kteří se krátce po startě vzdají, jiní, naopak trpělivě a rozhodně podnikají všechny kroky vstříc svému cíli. My v Soaphorii jsme se rozhodli dělat věci jinak a od samého začátku se řídíme filozofií, jejíž základem jsou hodnoty, které vyznáváme a zohledňujeme při každém kroku. Ať už se jedná o prvotní návrh produktu, výběr použitých surovin, výrobních procesů či obalových materiálů, anebo vedlejší činnosti související s balením či komunikací, klademe velký důraz na to, aby byly všechny naše kroky v souladě s naším přesvědčením, protože věříme, že jen takto dosáhneme požadovaných výsledků. Na naší cestě, kterou jsme započali v roce 2013, se díky tomuto rozhodnutí skoro denně setkáváme s nejrůznějšími výzvami. Ve snaze dosáhnout našeho cíle, tedy nabídnout vám unikátní přírodní a organické kosmetické produkty, produkty pro vaši ekologickou domácnost či produkty pro chvíle pohody a relaxu v nejvyšší možné kvalitě, tyto výzvy s radostí přijímáme a neustále vyhledáváme nové a nové alternativy, díky kterým společně s vaší pomocí neustále budujeme a zvelebujeme svět Soaphorie.

    Nahlédněte s námi do zákulisí našeho kouzelného světa! Dozvíte se, co pro nás znamená myslet jinak, jaké jsou naše hodnoty, proč jsou pro nás důležité a také to, jaké konkrétní kroky podnikáme ve snaze je naplnit.

eticky.png

KVALITA SUROVIN

       Mohli bychom jednoduše říct, že používáme výhradně nejkvalitnější suroviny, avšak to by nebyla celá pravda. Při výběru surovin nám totiž stejně jako na jejich kvalitě záleží i na jejich původu, způsobu zpracování, ale i celkové filozofii, kterou se řídíme jak my, tak i naši dodavatelé, které si starostlivě vybíráme a prověřujeme. Je pro nás velmi důležité znát okolnosti produkce námi využívaných surovin, abychom tak měli jistotu, že ve výsledku splní právě to, co od nich očekáváme, a že zároveň nepřispívají k znečišťování životního prostředí. Samozřejmým společným původcem/základem našich surovin je příroda. Nevyužíváme syntetické látky jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty či syntetická barviva a vůně, a to platí i pro nekosmetické výrobky pocházející z naší výroby.

  zjistit více...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

OCHRANA ZVÍŘAT

     Jednou ze zásad Soaphorie je, že kosmetika by neměla být testovaná na zvířatech. Jsme hrdí na to, že naše produkty jsou schválené mezinárodním programem Leaping Bunny, který potvrzuje dodržování všech standardů kosmetiky bez krutosti i nad rámec legislativních požadavků. Všechny naše kosmetické produkty jsou schválené společností Cruelty Free International a programem Leaping Bunny, mezinárodním zlatým standardem označujícím výrobky bez krutosti. Závazným příslibem aktivně monitorujeme naše dodavatelé, abychom zabezpečili, že naše výrobky budou nadále splňovat všechna kritéria Leaping Bunny. Náš systém monitorování dodavatelů je taktéž nezávisle auditovaný. Více informací o kritériích najdete na www.crueltyfreeinternational.org. Produkty, které u nás vytvoříme, se podrobují testování nezávislou akreditovanou institucí v souladě se standardy Colipa, které stanovují normy a postupy testování kosmetických produktů na dobrovolnících z našich řad, tedy lidí. Právě Colipa standardy jsou zárukou etického testování a bezpečnosti kosmetických produktů.

  zjistit více...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

ETICKÝ NÁKUP

      Etické principy byly pro nás, jako pro lidi, důležité už před založením Soaphorie, a tak jsou přirozenou součástí i našeho každodenního rozhodování. Ačkoliv nemáme zákonem stanovenou povinnost řídit se těmito hodnotami ve všech oblastech, vědomě si vybíráme možnosti a implementujeme eticky či environmentálně ohleduplné opatření i tam, kde bychom mohli volit, můžeme to nazvat "jednodušší", postupy. V zájmu neustálého zlepšování si nadále neúnavně vyhledáváme nové informace a řešení, díky kterým se dokážeme eticky rozhodovat v otázkách, které nás provázejí po celý čas výběru surovin a jejich dodavatelů, jako přes všechny fáze výrobního a schvalovacího procesu až po finální produkt. Naším prvořadým cílem je nabízet ve všech ohledech etické, bezpečné a kvalitní lokální produkty, které nejenže plní svůj účel, ale motivují též k zamyšlení, či dokonce inspirují ke změně.

  zjistit více...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

RUČNÍ PRÁCE

      Každodenní práci našich rukou můžete pocítit či dokonce vidět na vlastní oči i tam, kde byste ji možná nehledali. Začněme však pěkně popořádku. Při vzniku značky Soaphoria jsme byly dvě. Já, Bianka a moje sestra Rita. Obě jsme na začátku vývoje značky měly svoje zaměstnání, které denně zabíralo mnoho času. Setkávaly jsme se tedy po večerech a dlouho do noci jsme hledaly informace, inspiraci, přicházely jsme s nápady a vlastnoručně zkoušely různé recepty, až se nám s postupem času podařilo vytvořit naše první produkty. Na toto období dnes vzpomínáme jako na jedno z nejnáročnějších a zároveň nejkrásnějších, jelikož jsme si vůbec poprvé skutečně uvědomily, čeho všeho může člověk dosáhnout neúnavnou ruční prací. Rozhodly jsme se zůstat věrné jak tradici našich babiček a prababiček, tak i našim vlastním začátkům a do dnešního dne nedáme na poctivou ruční práci dopustit.

  zjistit více...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

ŠETRNÉ BALENÍ

      V zájmu ochrany zdraví a bezpečnosti spotřebitele by měl obal kosmetického výrobku splňovat hned několik aspektů. Obal musí být bezpečný a dostatečně velký na to, aby dokázal výrobek spolehlivě ochránit a zároveň pojmout všechny důležité informace. Záleží nám však i na životním prostředí, a proto využíváme pro balení výrobků přednostně recyklovatelné materiály, kterými jsou sklo, papír a v neposlední řadě využíváme papírové etikety potištěné biologicky odbouratelným barvivem. V některých případech nám však výrobek neumožňuje použití skleněných či papírových obalových materiálů, proto v našem sortimentu najdete i výrobky, které jsou balené v plastu, i pro to však máme své důvody. Největším problémem je v konečném důsledku každý materiál, který se, navzdory tomu, že ho dokážeme recyklovat, přece jen dostane na skládku. V případě, že nevíte, co s prázdnými obaly po spotřebování našich výrobků, či už plastových, anebo skleněných, můžete nám je vrátit v rámci našeho recyklačního programu.

  zjistit více...  


-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

ČERSTVOST

     U nás můžete mít jistotu, že produkty, které si objednáte, jsou čerstvé. Téměř všechny výrobky totiž vyrábíme denně na základě vašich objednávek. Ve většině případech vám tedy odesíláme produkty, které byly vyrobené nejdéle 2 týdny předtím, než si je otevřete v pohodlí domova. I díky tomu, že se u nás produkty dlouho ,,neohřejí", ale naopak, obvykle už krátko po svém vzniku plní svůj účel a starají se o vaši pokožku či vlasy, dokážeme z velké části eliminovat využívání konzervačních látek na nevyhnutelné minimum. Nám, jako výrobcům, nesmírně záleží na tom, ,,co" vkládáme do našich výrobků, proto klademe důraz i na výběr našich dodavatelů a kvalitu surovin, která se ve výsledku odráží také v kvalitě a účincích hotových produktů.

  zjistit více...